Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Trafiony prezent dla nastolatka? Komiksy Marvela

Obdarować nastolatka trafionym prezentem to nie lada wyzwanie. Młodzież ma pod dostatkiem wszelkiego rodzaju gadżetów i modnych akcesoriów. Co zatem kupić, aby zadowolić nastoletniego solenizanta? Proponujemy komiksy Marvela – wciągające i ponadczasowe.
  • 19.10.2022 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Trafiony prezent dla nastolatka? Komiksy Marvela

 

Komiksy Marvel – TOP 3 najciekawsze serie

Wbrew pozorom komiksy Marvel wcale nie są przeznaczone tylko dla dzieci. Docelowym odbiorcą zdecydowanej większości komiksów jest dorosły czytelnik. Wiele pozycji nadaje się również dla nastolatków.

Seria Marvel Fresh: Doktor Strange

Pierwsza z propozycji to Doktor Strange, stworzony przez jednego z najbardziej cenionych scenarzystów komiksowych Marka Waida we współpracy z Barrym Kitsonem. Rysunki wyszły natomiast spod ręki takich artystów, jak: Scott Koblish („Deadpool”) i Jesús Saiz („Kapitan Ameryka: Steve Rogers”).

Główny bohater tej publikacji był niegdyś nieco zarozumiałym chirurgiem. Po latach rozwiązuje zawiłe zagadki z pogranicza różnych światów. Walczy również z demonami i innymi przerażającymi stworami.

Seria Marvel Fresh: Iron Man

Tego bohatera nie trzeba nikomu przedstawiać. Przygotowana w Polsce przez Wydawnictwo Egmont propozycja świetnie sprawdzi się na prezent dla młodego czytelnika. Można zdecydować się na tomy zbiorcze, zawierające kilka numerów komiksów. Autorami tej kultowej pozycji są: scenarzyści Stan Lee, Larry Lieber, oraz rysownicy Don Heck i Jack Kirby.

Głównym bohaterem serii jest genialny wynalazca Tony Stark, który uwalnia się z niewoli dzięki opracowanej przez siebie zbroi. Stworzony w ten sposób niepokonany Iron Man ma misję: uratować ludzkość!

Seria Marvel Fresh: Amazing Spider-Man

Trzecia z propozycji to przygody kultowego bohatera, którego znają i uwielbiają już małe dzieci. Ze Spidermana nigdy się nie wyrasta, a przedstawiona na kartach komiksu fabuła jeszcze bardziej zachwyca i wciąga czytelnika.

Postać głównego bohatera – zwolnionego z redakcji czasopisma Petera Parkera – stworzył duet artystów: Nick Spencer oraz Ryan Ottley (rysunki). Spiderman ratuje z opresji mieszkańców miasta, a w tle toczy się historia miłosna z Mary Jane w roli głównej.

Zalety czytania komiksów

Nie oszukujmy się – komiksy to po prostu świetna rozrywka. Dla dzieci i młodzieży to najlepsza alternatywa dla pochłaniającego czas i uwagę smartfonu. Czytanie komiksów rozwija wyobraźnię, ponieważ mamy do czynienia z połączeniem obrazu i słowa pisanego. Komiksy Marvela to właściwie małe dzieła sztuki; rysunki są na naprawdę wysokim poziomie. Czytając komiks, młody człowiek trenuje również uważność i koncentrację. Podczas lektury nie można bowiem „odpłynąć” – trzeba uważnie śledzić bieg wydarzeń, aby nie pogubić się w zawiłościach fabuły.

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyrwij murom zęby krat Treść komentarza: Rzecz w tym, że we wrześniu 2012 była nagła potrzeba ze strony Wielkiego Smrodatora, żeby obrzucić wiadrem gówna członków Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej, którzy z piedestału baru U Doroty latem 2006 obserwowali zmaganie się zapitego w trupa klienta Baru U Przestępcy (tak właścicielka tw Aleksandra nazwała bar przy drodze DK10). Obudzony do roboty medialnej Mariusz Szalbierz znalazł archiwalną relację o bracie w wódce, co mu posłużyło do wypełnienia wiadra gówna, szczególnie na nielubianą sekretarz Stowarzyszenia. Że to śmiechu warte? A kogo w zbiorze czytelników Tygodnika Nowego obchodzi ten event śmieszny i przerażający głupotą? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 10:35 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: konsument Treść komentarza: Do zrzygania. Tak jak Sebastian Cyranek ze Złotowa w barze "Plaża Ty i Ja" w Tucznie 18 sierpnia 2013 roku przepełnił się piwem beczkowym. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:12 Źródło komentarza: Wykopy w Parku Raczyńskich Autor komentarza: Oktoberfest Treść komentarza: Ile piw dawali gościom do wypicia organizatorzy dożynek? Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:08 Źródło komentarza: Wykopy w Parku Raczyńskich Autor komentarza: bara bunga Treść komentarza: Synonimy dla dziergali: ciupciali, bzykali. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:05 Źródło komentarza: Dziergali aż miło! Autor komentarza: 2012 - 2006 = 6 Treść komentarza: Najbardziej w życiu mnie rozśmieszył event, jak Mariusz Szalbierz zatroszczył się o człowieka leżącego po upiciu się w barze U Przestępcy w Śmiłowie, co miało miejsce w roku 2006 latem. Natomiast redaktor ośmielił się roztoczyć swoją troskę we wrześniu 2012. Szybki to on nie jest. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 22:33 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: lOC Treść komentarza: Mógłby Kolo z Wałcza dookreślić, czyj to Kolo i co on wie o zawinieniach Lemanka za komuny, która została potrącona w roku 1989, ale jak to czerwona pajęczyna, jak Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego w stanie wojny polsko-jaruzelskiej odrodziła się w nowych szatach demokratów. Data dodania komentarza: 18.06.2026, 21:30 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?
Reklama
Reklama