Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

BIESIADA NOWOWIEJSKA

Mieszkańcy Nowej Wsi Ujskiej potrafią ciężko pracować, ale umieją się również dobrze bawić i do tej zabawy zapraszać innych. W sobotę, 16 września, na placu przy Sali Wiejskiej, Koło Gospodyń Wiejskich i Rada Sołecka Nowej Wsi Ujskiej zorganizowały Biesiadę Nowowiejską.
BIESIADA NOWOWIEJSKA

Kilkugodzinne spotkanie w plenerze ubarwił występ formacji Mikesh. Na scenie zaprezentował się również tworzony przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi Ujskiej zespół śpiewaczy Kasztelanki, a wieczorną zabawę taneczną poprowadził zespół Arranger.

Oprócz zabawy przy muzyce, podczas Biesiady można było wziąć udział w warsztatach kulinarnych, na których przygotowywano racuszki z dżemem oraz zupę maślankową. Ponadto degustowano przygotowane według starych receptur: schab dojrzewający z pończochy, karkówkę w ziołach czy tradycyjny chleb ze smalcem i jabłkiem. Chętni mogli zabrać przepisy do swojej domowej kuchni. W trakcie Biesiady odbyły się również warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto Polski  Związek Łowiecki przygotował kącik edukacji przyrodniczej.

Impreza była współfinansowana ze środków stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Krajna nad Notecią”, a także przez Powiat Pilski i Gminę Ujście. Wydarzeniu patronował Eligiusz Komarowski – starosta pilski, którego na miejscu reprezentował wicestarosta Stefan Piechocki: - Jestem bardzo dumny z pań działających w KGW Nowa Wieś Ujska. Gospodyniom udało się pozyskać środki z LGD „Krajna nad Notecią”, dzięki którym sobotnia impreza była inna, znacznie bogatsza od wcześniej organizowanych. Zgromadzone środki umożliwiły przeprowadzenie warsztatów kulinarnych, nawiązujących do kuchni staropolskiej. Co najważniejsze: pieniędzy wystarczyło także na zaproszenie gwiazdy, formacji Mikesh. Jestem szczęśliwy, że Powiat Pilski również mógł wesprzeć tę wartościową inicjatywę.

(pp)

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama