Mirosława Rochecka − Dwa kolory... i Nic

start 16.02.2018 godz. 18:00

Lokalizacja: Piła, Muzeum S. Staszica ul. Browarna

 

Galeria Muzeum Stanisława Staszica w Pile zaprasza na wystawę malarstwa Mirosławy Rocheckiej "Dwa kolory... i Nic". Otwarcie wystawy - 16.02.2018 (piątek), godz. 18.00., ul Browarna 18

Jak pisze prof. Rochecka w autoprezentacji zawartej w Tajemnicach światła i koloru: "Nie maluję obrazów po to, żeby się podobały, bo ja nie po to żyję. Maluję je po to, żeby mówiły o tym, co ważne i co najważniejsze ...".

Mirosława Rochecka urodziła się w 1960 r. w Sępólnie Krajeńskim. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego w 1989 r. Od roku 1996 pracuje na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Instytucie Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa, od 2012 r. na stanowisku profesora. Prowadzi pracownię malarstwa dla studentów konserwacji zabytków w Zakładzie Kształcenia Artystycznego. Twórczość artystyczna w dziedzinie malarstwa. Głównym problemem jej twórczości jest wyrażanie treści duchowych przez materię malarską. Posługuje się językiem syntetycznej formy abstrakcyjnej opartym na symbolice światła i koloru. Przekaz artystyczny kieruje w stronę sacrum i wartości chrześcijańskich.

Ma w swoim dorobku artystycznym ponad 30 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą, m.in. w Toruniu, Ribe (Dania), Włocławku, Rzeszowie, Gorzowie Wlkp., Warszawie, Berlinie, Poczdamie, Teltow (Niemcy), Ostrowcu Świętokrzyskim, Krakowie, Pile, Olsztynie, Gludsted (Dania). Uczestniczyła w ponad 200 wystawach zbiorowych, konkursach, plenerach i sympozjach artystycznych w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, Dania, Litwa, Ukraina, Słowacja). Uzyskała wiele nagród i wyróżnień.

Ekspozycja wystawy do 18.03.2018

 

 

 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.