Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Jarosław Maciejewski wicewojewodą wielkopolskim

Premier Donald Tusk powołał z dniem 31 stycznia 2024 r. Jarosława Maciejewskiego na stanowisko II wicewojewody wielkopolskiego. Oficjalne powołanie wręczyła wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk.
Jarosław Maciejewski wicewojewodą wielkopolskim

Jarosław Maciejewski to wieloletni samorządowiec i społecznik z Gminy Złotów. Popularyzuje wiedzę na temat wprowadzania Funduszu Sołeckiego w wielkopolskich gminach, jak również możliwości tworzenia budżetu obywatelskiego i budżetu zadaniowego w samorządach. W 2006 r. został członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudnej, w której pełnił funkcję sekretarza. W 2007 r. wybrano go na sołtysa Rudnej, wcześniej od 2003 do 2007 r. był przewodniczącym Rady Sołeckiej. Od 2009 r. prowadził własną działalność gospodarczą w ramach branży usługowej, handlowej i szkoleniowej, a także w obszarze aktywizacji środowisk wiejskich. W latach 2010-2014 pełnił funkcję radnego Gminy Złotów. W 2012 r. założył Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Wielkopolskiego na terenie powiatu złotowskiego, a w 2017 r. został wybrany na prezesa tego stowarzyszenia.

W 2018 r. został wybrany radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, którego był także wiceprzewodniczącym. Pełnił również funkcję przewodniczącego Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu w Pile, gdzie ukończył studia licencjackie na kierunku zarządzanie o specjalizacji zarządzanie finansami firmy. Tytuł magistra uzyskał na Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy na kierunku zarządzanie administracją samorządową. Jest także absolwentem studiów podyplomowych z zakresu doradztwa podatkowego na Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy, a także ukończył studia podyplomowe MBA w zakresie zarządzania administracją. 

W piątek nowo powołany wicewojewoda odwiedził urząd Gminy Złotów, gdzie spotkał się z wójtem Piotrem Lachem. Wójt pogratulował Jarosławowi Maciejewskiemu objęcia ważnego stanowiska. - Liczymy na kontynuację wieloletniej dobrej współpracy – mówi Piotr Lach.

(red)

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama