Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Krzysztof Paszyk szefem klubu PSL Trzecia Droga w Sejmie

Wpływowa funkcja w parlamencie dla posła z pilskiego okręgu. W minionym tygodniu wybrano prezydium klubu poselskiego PSL Trzecia Droga. Przewodniczącym klubu został poseł pilskiego okręgu wyborczego Krzysztof Paszyk. To kolejny sukces w jego karierze politycznej, oznaczający przede wszystkim częstą obecność w ogólnopolskich mediach, ale dający też więcej możliwości w realizacji postulatów na rzecz rozwoju Północ-nej Wielkopolski.
Krzysztof Paszyk szefem klubu PSL Trzecia Droga w Sejmie

Krzysztof Paszyk stał się pierwszoligowym politykiem. W czwartek w Sejmie zebrał się klub Polskiego Stronnictwa Ludowego Trzecia Droga. Stronnictwo w październikowych wyborach startowało do Sejmu w ramach Trzeciej Drogi, która zdobyła 65 mandatów, z czego 33 przypadły na Polskę 2050, a 32 - PSL. Oba ugrupowania stworzą oddzielne kluby. Jak zapowiadano oba te kluby mają jednak konsultować ze sobą prace w parlamencie i wspólnie uzgadniać stanowiska na głosowania.

O wyborze prezydium klubu poinformowano na konferencji prasowej w Sejmie. - Na pierwszym posiedzeniu klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego Trzecia Droga z woli wszystkich członkiń i członków tego klubu zostałem wybrany przewodniczącym klubu. Za ten wybór bardzo dziękuję - powiedział Krzysztof Paszyk. - Rozmawialiśmy dzisiaj wyłącznie o kwestiach organizacyjnychzwiązanych z inauguracyjnym posiedzeniem Sejmu. Chciałem zapewnić państwa, że chcemy być do dyspozycji. Mamy nadzieję, że Sejm X kadencji otworzy się w pełni na przedstawicieli mediów, aby służyć informacją. To pierwszy cel, na który dzisiaj stawiamy - dodał.

 

 

15 października Krzysztof Paszyk z wynikiem 27 642 głosy został po raz trzeci wybrany do Sejmu. Od samego początku swojej kariery politycznej jest nieprzerwanie związany z Polskim Stronnictwem Ludowym. 

W 2005 ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Początkowo pracował jako asystent posłów PSL. Po kilku latach działalności został wiceprezesem struktur wojewódzkich, szefem struktur w powiecie obornickim oraz członkiem rady naczelnej PSL. Przez kilka lat był zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile.

W 2006 został wybrany na radnego powiatu obornickiego. W roku 2014 zdobył mandat radnego województwa wielkopolskiego, uzyskując następnie funkcję przewodniczącego sejmiku wielkopolskiego V kadencji.

W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych, otrzymał 3345 głosów, zdobywając tym samym mandat poselski z listy PSL w okręgu pilskim. W Sejmie VIII kadencji objął funkcję sekretarza klubu parlamentarnego swojego ugrupowania, został też członkiem Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach. W październiku 2017 wybrany przez Sejm do komisji śledczej ds. Amber Gold jako przedstawiciel PSL.

W wyborach w 2019 roku z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję, otrzymując 13 585 głosów. W październikowych wyborach podwoił liczbę uzyskanych głosów. Jego dobry wynik istotnie przyczynił się do uzyskania przez Trzecią Drogę dwóch mandatów w okręgu nr 38. 

(red)

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

prof. Phillouteck 14.11.2023 22:58
Paszyk: zagłosujom, podejmom, zrobiom, pójdom, rżnom. To są przykładowe przykłady ziomka buraka.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama