POLSKA 2:0 Ten program – zdaniem polityków PO – ma „zbawić” kraj

  • 18.03.2017, 16:37 (aktualizacja 20.03.2017, 01:34)
  • Anna Czapla-Furtacz
POLSKA 2:0 Ten program – zdaniem polityków PO – ma „zbawić” kraj
PO chce powrotu do władzy, o czym mówili politycy Andrzej Halicki, Izabela Katarzyna Mrzygłocka i Marek Hok, podczas Klubu Dyskusyjnego w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. To jedno z wielu spotkań polityków PO, które w ostatnim czasie miało miejsce w Wielkopolsce, bo PO chce rozmawiać ze społeczeństwem i odbudować swoją pozycję na scenie politycznej. Póki co ta rozmowa przebiega na krytyce programu rządowego „500+”, czy reformy oświatowej, która ma doprowadzić do likwidacji gimnazjów.

Na wstępie goście pochwalili Piłę, że w jej strukturach samorządowych przewagę nad PiS ma PO, dodając, że Piła mogłaby stanowić wzór dla innych miejscowości. 
***
W trakcie spotkania głos zabrali mieszkańcy Piły, których zdaniem PO wsłuchuje się w głos społeczeństwa, ale zdecydowanie za późno: - Nie słuchaliście nas podczas kampanii wyborczej, bo byliście zbyt pewni swoich dokonań. Mało mówiliście, co dobrego PO zrobiło dla Polski. Dzisiaj cała opozycja powinna się połączyć i zadziałać przeciwko PiS, nie patrząc kto będzie liderem, a patrząc na dobro Polski. 
Ktoś inny dodał: - Opcja PiS idzie jak czołg nie zwracając uwagi na nic. Ten zamęt trzeba zahamować.
***
Zdecydowanie wiodącym wątkiem spotkania była krytyka programu rządowego „500+”. Zauważono, że odkąd program wszedł w życie, to w przeciągu ostatnich miesięcy z pracy zrezygnowało około 200 tys. kobiet. Jako antidotum podano, że może warto aby pieniądze z „500+” zostały wypłacane za pośrednictwem pracodawców jedynie rodzinom pracującym. Ponadto krytyce podano reformę oświatową, która ma na celu likwidację gimnazjów. Polityków PO spytano czy jeśli społeczeństwo solidarnie poprze referendum w sprawie reformy oświatowej, a za jakiś czas PO uda się pomyślnie zrealizować swój program „POLSKA 2:0” i odzyskać władzę, to czy jest szansa aby gimnazja mogły dalej funkcjonować, tak jak ma to miejsce obecnie. W odpowiedzi padło, że PO stara się zrobić wszystko aby reformę oświatową zahamować. Tymczasem jeśli nie dojdzie do referendum i reforma wejdzie w życie, to gimnazjów już nigdy nie uda się przywrócić. Jak podkreślił Andrzej Halicki: - Jeśli plan PiS wejdzie w życie to tak naprawdę gimnazja zostaną bezpowrotnie pogrzebane, i nic w tej sprawie nie uda się zrobić. Teraz jest czas aby się zjednoczyć i nie dopuścić do tego, aby tak się stało. Dlatego tak ważne jest referendum. 
Politycy PO mówili także o nieciekawej sytuacji w służbie zdrowia i ciągłych kolejkach do specjalistów. Goście pochwalili funkcjonowanie pilskiego Szpitala Powiatowego.
 – Zważając na to, co obecnie dzieje się w polskiej służbie zdrowia, mogę otwarcie stwierdzić, że wasz szpital jest ewenementem w skali kraju. Rzadko kiedy się zdarza, aby szpital powiatowy tak dobrze funkcjonował i miał tyle specjalistycznych oddziałów – podkreślił Andrzej Halicki.
Przy okazji swojej wizyty w Pile politycy poinformowali, że od początku 2017 roku ponad setka parlamentarzystów PO odwiedziła 27 powiatów, w tym powiaty województwa Wielkopolskiego. – Ciągle słyszymy, że siedzimy w Warszawie i nie chcemy słuchać społeczeństwa. Dlatego teraz oddajemy społeczeństwu mikrofon, bo nie chcemy rozmawiać, a porozmawiać o tym co złego dzieje się w naszym kraju i wspólnie wypracować plan jak to naprawić – mówiła Izabela Katarzyna Mrzygłocka. 
(es)

 

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe