ZERO WASTE PARTY

  • 11.02.2018, 14:33 (aktualizacja 11.02.2018, 14:36)
  • Anna Czapla-Furtacz
ZERO WASTE PARTY
Pod takim hasłem ruszyła nowa pro-ekologiczna inicjatywa, czyli projekt związany z budową świadomości ekologicznej, jak również nowa propozycja ze strony Repair Cafe Piła polegająca na nadaniu drugiego życia przedmiotom, które się zepsuły. Czyli – wymiana, sprzedaż, oddanie za darmo odzieży używanej oraz akcesoriów tj. torebki, buty, paski.

Podczas wydarzenia można było skorzystać z usług ostrzenia noży i nożyczek, poprawek krawieckich, jak również naprawić popsuty sprzęt elektryczny bądź komputerowy. Większość jednak przyciągnęły stoiska z wymianą ubrań, bo każdy mógł znaleźć coś dla siebie i odświeżyć wiosenną garderobę.

- Poszczególne działania, które podejmujemy w mieście mają na celu w pierwszym kroku zapobiec wytwarzaniu odpadów. Np. dzieci rosną, ciuszki robią się bezużyteczne, ale ta odzież nie musi wylądować w śmieciach, może się przydać komuś innemu i temu służy nasza inicjatywa. To takie rodzinne party połączone z wymianą przedmiotów – komentuje Tomasz Wojciechowski, prezes spółki Gwda.

Przy okazji zgromadzeni obejrzeli niecodzienny pokaz mody w wykonaniu dzieci prezentujących ubrania z pilskiego sklepu „Jaś i Małgosia” oraz w wykonaniu pań, które zaprezentowały kolekcję z pracowni CreOwnia. Nie zabrakło akcentu ekologicznego, czyli ozdób w postaci ekologicznych toreb w nie tylko praktycznej odsłonie, bo również eleganckiej.

Swoje stoisko zaprezentował m.in. Zakład Aktywności Zawodowej i Manufaktura Dobrych Usług. Na miejscu szyto ekologiczne torby wielokrotnego użytku.

Organizatorzy i partnerzy przedsięwzięcia: Miasto Piła, Inwest Park Sp. z o.o., Repair Cafė Piła, Współdzielnia, Związek Międzygminny Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi, Gwda Sp. z o.o., Zakład Aktywności Zawodowej i Manufaktura Dobrych Usług, Creownia, Sklep Jaś i Małgosia, grupa Zero Waste Piła oraz inicjatywa społeczna Wymiana Ciepła Piła – WieszJak.

(es)

 

 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe