Sympatycy wyrzyskiej wąskotorówki mają swoje Stowarzyszenie

  • 23.02.2018, 11:36
  • eki
Sympatycy wyrzyskiej wąskotorówki mają swoje Stowarzyszenie  Nowy prezes Marcin Pierzchawka zaprasza chętnych do współpracy. – Zachęcam miłośników polskiej myśli technicznej, aby wstąpili w nasze szeregi – mówi
WYRZYSK  Stowarzyszenie Wyrzyska Kolejka Powiatowa stało się faktem

 

W dniu dzisiejszym w Wyrzysku w Restauracji Dom Polski odbyło się spotkanie członków założycieli SWKP (Stowarzyszenie Wyrzyska Kolejka Powiatowa). Prace nad statutem oraz nad poszczególnymi regulaminami trwały nieprzerwanie kilka godzin. Oczywiście, ukonstytuował się zarząd Stowarzyszenia oraz wyłoniono komisję rewizyjną.

 

Po dwóch latach pracy na szlaku WKP w większości spędzonego przez miłośników Wyrzyskiej Kolejki na tzw. linii południowej biegnącej w stronę gminy Wyrzysk, została podjęta decyzja o sformalizowaniu działań grupy inicjatywnej zawiązanej w marcu 2016r. Jak zapewnia prezes SWKP Marcin Pierzchawka organizacja ma współpracować z wszystkimi organizacjami związanymi z WKP działającymi dla dobra mieszkańców regionu oraz miłośników kolei wąskotorowych.

 

- Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, miłośników, sympatyków oraz tych dla których historia Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej oraz kolei wąskotorowych w Polsce jest ważna. Zapraszamy również miłośników naszej polskiej myśli technicznej do wstąpienia w szeregi naszego stowarzyszenia. Zapisy odbędą się w Restauracji Dom Polski w Wyrzysku na Placu Wojska Polskiego – mówi prezes SWKP Marcin Pierzchawka.

(es)

 

 

 

 

 

eki

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
też zwolennik
też zwolennik 23.02.2018, 19:47
To kiedy ZWOLENNICY i sympatycy wąskotorowek pokażecie swój wkład w tą sympatię nie tylko na zdjęciach samych siebie?
15 cali
15 cali 24.02.2018, 21:05
Gdzieś w okolicach Wyrzyska jest wiocha Białośliwie. Tam na ulicy IV Stycznia mieszka jeden taki z wielkim wkładem. Powinno wystarczyć.
buhaha
buhaha 25.02.2018, 16:55
leman, był już komornik?
gospodyni z KGW
gospodyni z KGW 26.02.2018, 10:13
Kto jest tenże leman i na co jemu komornik, chyba że aby palił w piecu, bo zima latoś sroga?
nie tancor
nie tancor 26.02.2018, 00:05
Wkład koniecznie wtrynia się w sympatię z przodu w górę i się wecuje.
stoi na stacji lokomotywa
stoi na stacji lokomotywa 23.02.2018, 18:58
Wąskotorówki kopcą i zanieczyszczają jak szerokotorówki ze związku radzieckiego.

Pozostałe