Poseł Porzucek nie wyklucza kandydowania na prezydenta Piły

  • 03.04.2017, 11:25
  • Anna Czapla-Furtacz
Poseł Porzucek nie wyklucza kandydowania na prezydenta Piły
Poseł PiS, Marcin Porzucek odebrał z rąk prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego nominację na koordynatora okręgowego w nadchodzących wyborach samorządowych w okręgu pilskim. Rzecz jasna partia liczy na dobry wynik.

-Najbardziej nam zależy na wyborach do sejmiku wojewódzkiego- mówi poseł Marcin Porzucek. - To nasze zadanie numer jeden. W wyborach poprzednich osiągnęliśmy niezły wynik, ale nie przełożyło się to na władzę w województwie. W Wielkopolsce od lat ugruntowała się koalicja PO-PSL. Chcemy to rozbić. Chcemy, by w naszym województwie marszałka wreszcie wskazywało PiS. Walka będzie trudna, mamy tego świadomość, bo Wielkopolska, Lubuskie i Zachodniopomorskie to wymagający teren, nie tylko dla PiS, ale w ogóle dla prawicy. Mamy jednak nadzieję, że w sposób znaczący poprawimy swój poprzedni wynik.

Poseł liczy na dwa mandaty do sejmiku, choć nie wyklucza nawet trzech.

Listy wyborcze mają być mocne, z mocnymi kandydatami, rozpoznawalnymi w środowiskach lokalnych. Będzie też kandydat PiS na prezydenta Piły. Poseł Porzucek nie wyklucza, że będzie nim on sam, ale z uwagi na obowiązki koordynatora nie będzie do tego dążył:- Mam obowiązki parlamentarzysty, będę też przygotowywał wybory w 11 powiatach, co może kolidować z prowadzeniem ewentualnej kampanii wyborczej.

Ostatecznie nazwisko kandydata PiS na prezydenta Piły mamy poznać na przełomie roku.

(acz)

 

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe