Super delfinki

  • 17.04.2018, 07:35
  • boczny
Super delfinki
II runda dla nich. UKS DELFINEK SP1 CHODZIEŻ w II rundzie Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach w Kościerzynie, okazał się najlepszy!
Zawodnicy z UKS Delfinek SP1 Chodzież wzięli udział w II rundzie Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, która odbyła się w Kościerzynie. Młodzi pływacy spisali się znakomicie, zdobywając 73 medale w tym: 25 złotych, 30 srebrnych i 18 brązowych.
Jako pierwszą rozegrano konkurencję na dystansie 25 m pod wodą. W kategorii E dziewcząt Natalia Gembiak zajęła 2. miejsce, a Olga Strzępka 3. Wśród dziewcząt kategorii D Ania Sałata zdobyła brązowy medal. Na 50 m pod wodą Sylwana Piechocka przypłynęła jako 2. w kategorii B dziewcząt, Natalia Bartczak zajęła 3. miejsce, a seniorki Kinga i Julia Małachowskie zdobyły odpowiednio 1. i 2. miejsce. W kategorii C chłopców Oliwier Jesiołowski stanął na najwyższym stopniu podium, Filip Nowak był 1. w kategorii A.

Na dystansie 50 bi-fins dziewcząt Olga Strzępka zdobyła srebrny medal w kategorii E, Maria Janka była 3. w kategorii D, podobnie jak Inez Jesiołowska w kategorii C, natomiast w kategorii B całe podium należało do Delfinka- Marta Humerczyk była 1. , Sylwana Piechocka 2. , a Julia Nowak 3. Wśród seniorek Julia Małachowska zdobyła srebrny medal. Marcin Humerczyk zajął 2. miejsce na tym dystansie wśród chłopców kategorii E, a Filip Nowak 2. miejsce w kategorii seniorów.

W konkurencji 200 m po powierzchni Inez Jesiołowska zdobyła złoty medal, podobnie jak Radosław Grabowski w kategorii D chłopców.

Na dystansie 100 m pod wodą Kamil Pietras zajął 1. lokatę. 

Natalia Gembiak w konkurencji 400 m bi-fins kategorii E dziewcząt stanęła na najwyższym stopniu podium, natomiast Julia Nowak była 2. Wśród chłopców kategorii B na dystansie 400 m bi-fins Adam Sałata zdobył brązowy medal, podobnie Oliwier Jesiołowski w kategorii C, a Radosław Grabowski w kategorii D był 2.
Złoty medal na dystansie 800 m po powierzchni w kategorii D dziewcząt zdobyła Anna Sałata, natomiast w kategorii C Weronika Wolniewicz zajęła 1. miejsce, a Maria Dreger 3. W kategorii D chłopców w tej konkurencji Kamil Pietras przypłynął 1., a Jan Białkowski 2. 
Olga Strzępka i Natalia Gembiak, startując na dystansie 100 m bi-fins w kategorii E dziewcząt, zajęły odpowiednio 1. i 2. miejsce, w kategorii D Anna Serafin była 2. , w kategorii C Laura Skóra zajęła 3. miejsce, a wśród juniorek kategorii B Sylwana Piechocka zdobyła złoty medal, Marta Humerczyk- srebrny, Maja Czarnolewska- brązowy. Wśród chłopców na dystansie 100 m bi-fins srebrne medale zdobyli: w kategorii E- Marcin Humerczyk, w kategorii D- Radosław Grabowski, w kategorii C- Oskar Kasprowicz; w kategorii B Adam Sałata zajął 3. miejsce.
Anna Sałata zdobyła srebro w wyścigu juniorek kategorii D na 50 m po powierzchni, Inez Jesiołowska była 1. w kategorii C, w kategorii B Natalia Bartczak była 2., Sylwana Piechocka – 3., natomiast wśród seniorek na dwóch pierwszych miejscach uplasowały się odpowiednio Kinga i Julia Małachowskie. Krzysztof Jankowski zajął 3. miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej chłopców na dystansie 50 m po powierzchni, Oliwier Jesiołowski w kategorii C był 1. , podobnie jak Filip Nowak w kategorii A.

W konkurencji 400 m po powierzchni srebrny medal wśród dziewcząt kategorii D zdobyła Anna Sałata, a brązowy Maria Janka, w kategorii C Weronika Wolniewicz uplasowała się na 1. miejscu, a Julia Nowak na 2. pozycji w kategorii B. Kamil Pietras zajął na tym dystansie 1. miejsce wśród chłopców kategorii D.

W wyścigu na 200 m bi-fins 1. i 2. miejsce w kategorii E dziewcząt zajęły odpowiednio Natalia Gembiak i Olga Strzępka, 3. w kategorii C była Laura Skóra, w kategorii B Julia Nowak zajęła 2. lokatę, a Marta Humerczyk 3. Oskar Kasprowicz zdobył srebrny medal w kategorii C chłopców.
Na dystansie 100 m po powierzchni Natalia Bartczak zdobyła medal brązowy w kategorii B dziewcząt, zaś Kinga Małachowska była 1. wśród seniorek. Radosław Grabowski przypłynął 1. w kategorii D chłopców, a Kamil Pietras był 2. W kategorii C Oliwier Jesiołowski również zajął 2. miejsce.
W wyścigu na dystansie 4x50 m po powierzchni złoto zdobyła sztafeta juniorek w składzie: Anna Sałata, Olga Strzępka, Maria Janka, Natalia Gembiak. Sztafeta juniorów w składzie: Radosław Grabowski, Marcin Humerczyk, Kamil Pietras, Krzysztof Jankowski, dwukrotnie zajęła 2. miejsce: w wyścigu 4x50 m po powierzchni oraz 4x50 m bi-fins. Na dystansie 4x100 m po powierzchni w kategorii kobiet sztafeta w składzie: Kinga Małachowska, Natalia Bartczak, Julia Nowak, Julia Małachowska, zajęła najwyższą lokatę, natomiast Filip Nowak, Oskar Kasprowicz, Oliwier Jesiołowski i Adam Sałata zdobyli srebrny medal w wyścigu sztafet męskich 4x100 m po powierzchni w kategorii open. Złoty medal na dystansie 4x100 m bi-fins w kategorii open zdobyła sztafeta damska w składzie: Sylwana Piechocka, Julia Nowak, Julia Małachowska, Kinga Małachowska. 
Nasi zawodnicy stawali na podium, zdobywając czołowe miejsca także w klasyfikacji generalnej. W kategorii seniorek Kinga Małachowska zajęła 2. miejsce, a Filip Nowak był 3. wśród seniorów, Julii Nowak przypadło 3. miejsce w kategorii B dziewcząt, Adam Sałata zajął 3. miejsce w kategorii B chłopców, Inez Jesiołowska była 2. wśród dziewcząt kategorii C, a Oskar Kasprowicz 3. wśród chłopców kategorii C, Anna Sałata zajęła 3. miejsce w kategorii D dziewcząt, natomiast Radosław Grabowski był 3. w kategorii D chłopców, w kategorii E dziewcząt Natalia Gembiak uplasowała się na 2. miejscu, a Olga Strzępka na 3. W klasyfikacji drużynowej chodzieski klub zajął 1. miejsce przed OSN Amfiprion Olecko oraz Laguną 24 Toruń.
Serdeczne podziękowania należą się Pani Pietras i Panu Łukaszczykowi za podarowane łakocie i owoce dla wszystkich zawodników, a także Grzegorzowi Strzępce za pyszne spaghetti.

 

 

 

 

 
boczny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe