Obwodnice Piły i Ujścia w 2023-2024

  • 13.06.2018, 11:38
  • Krzysztof Kuźmicz
Obwodnice Piły i Ujścia w 2023-2024 Krzysztof Kuźmicz
Poseł Marcin Porzucek zapowiedział realizację ważnych dla Piły i regionu inwestycji drogowych. Pochłonąć mogą one nawet kilkaset milionów złotych ze środków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dotychczas w kwestii budowy obwodnic Piły i Ujścia oraz całej drogi ekspresowej S-11, która ma przebiegać przez nasze miasto działo się niewiele. Poseł Marcin Porzucek po raz kolejny podkreślił, że dopiero w tej kadencji sprawa ruszyła z miejsca, a poprzednicy poza pustymi słowami pozostawili także puste szuflady, w których nie było ani środków, ani nawet planów realizacji tych inwestycji. Teraz sprawa wydaje się rzeczywiście ruszać z miejsca.

 

- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy Piły i Ujścia. To kolejny krok w kierunku budowy tej niezwykle potrzebnej inwestycji. Na decyzję środowiskową będziemy czekać kilkanaście miesięcy i ona pozwoli wyłonić ostateczny wariant – powiedział poseł Marcin Porzucek.

 

Później będzie można przystąpić do ostatecznych prac projektowych, które pokażą jak ostatecznie będzie wyglądała cała droga ekspresowa z Piły do Poznania. Obecnie ścierają się różne, często wzajemnie wykluczające się interesy. Dla przykładu mieszkańcy Dobrzycy i Krępska chcieliby, by droga przebiegała jak najdalej od ich zabudowań. Odwrotne obawy ma Chodzież i Budzyń, których włodarze boją się, że ekspresówka będzie przebiegać zbyt daleko od ich miast, przez co zablokowany zostanie rozwój gospodarczy. Ostateczne decyzje w sprawie przebiegu drogi jednak jeszcze nie zapadły. Na razie warto więc skupić się na samych obwodnicach Piły i Ujścia, na których wykonanie przetargi mogą być rozpisane w 2020 roku.

 

- Przetarg zostanie rozpisany prawdopodobnie w systemie zaprojektuj i wybuduj. Myślę, że realnie budowa rozpocznie się wraz z początkiem nowej perspektywy unijnej (rok 2020 przyp. red.), a jeśli chodzi o koszt inwestycji to będzie to prawdopodobnie kilkaset milionów złotych – powiedział poseł Marcin Porzucek. - Moim zdaniem, w takim przypadku inwestycje powinny zostać wykonane w 2023-2024 roku.

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe