Dorota Sumińska o całowaniu myszy

  • 18.06.2018, 11:22 (aktualizacja 18.06.2018, 11:28)
  • Anna Czapla-Furtacz
Dorota Sumińska o całowaniu myszy
PIŁA. Pani doktor przyznała, że...uwielbia myszy. Ma je w swoim domu, żyje z nimi w wielkiej przyjaźni, chwyta je zwinnie jak kot, by… razem z wnukiem Leonem przytulać je i całować.

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA zorganizowało w czwartek w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile otwarte spotkanie z Dorotą Sumińską, lekarzem weterynarii z wykształcenia, badaczką behawioru wszystkich zwierząt - z zamiłowania, autorka wielu książek. Pani doktor opowiadała zebranym nie tylko o zwierzętach, także o walce z ich bezdomnością, a nawet o wegetarianizmie, wynikającym właśnie z szacunku do zwierząt.

Zwierzęcia się nie kupuje, zwierzę bierze się ze schroniska. A jakie wybrać? Takie, którego nikt nie chce, z najmniejszą szansą na adopcję - radzi Dorota Sumińska:- To nic, że będzie brzydkie, że będzie śmierdzieć, obiecuję wam, że po 3 tygodniach rozkwitnie, wypięknieje, przestanie śmierdzieć i okaże się najwspanialsze na świecie.

Biorąc zwierzę ze schroniska trzeba też wiedzieć, że bierze się je na zawsze. I jak zje najlepsze buty i obgryzie dywan- trudno. - Najgorsze, co może być to adoptowane zwierze ponownie odprowadzić do schroniska. Dać zwierzęciu nadzieję, a później je zabrać. Okrucieństwo - mówi pani doktor.

Na czwartkowym spotkaniu Dorota Sumińska namawiała też zebranych do kastracji swoich czworonogów w sprawdzonych gabinetach, co przedłuża zwierzętom życie, bo chroni przed wieloma chorobami, a ponadto zmniejsza problem bezdomności zwierząt w Polsce. Jako wegetarianka wzięła też w obronę zwierzęta gospodarskie, które w niczym nie są gorsze od tych towarzyszącym człowiekowi.

A na koniec pani doktor przyznała, że...uwielbia myszy. Ma je w swoim domu, żyje z nimi w wielkiej przyjaźni, chwyta je zwinnie jak kot, by… razem z wnukiem Leonem przytulać je i całować.

Ostatnim elementem spotkania było podpisywanie książek.

(acz)

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe