Piła na antenie PR24 – już w niedzielę

  • 27.07.2018, 21:34 (aktualizacja 27.07.2018, 21:40)
  • Marek Barabasz
Piła na antenie PR24 – już w niedzielę
W najbliższą niedzielę audycja „Słowem Niepodległa” będzie nadawana na żywo z centrum Piły. To konsekwencja uruchomienia w regionie pilskim nowego nadajnika.

Polskie Radio 24 ma pięć nowych nadajników. Obecnie PR24 –jedyna informacyjna antena w strukturach polskiej radiofonii publicznej dysponuje już 51 częstotliwościami. W lipcu nowy nadajnik uruchomiono m.in.w Pile na częstotliwości 94,30 MHz.

W związku z otrzymaniem nowych nadajników, audycja „Słowem Niepodległa” nadawana będzie z miast, w których pojawiły się przydzielone częstotliwości. W sierpniowe niedziele w centralnych punktach miast, zaplanowane zostały audycje na żywo z udziałem słuchaczy. Tematyka audycji dotyczyć będzie zagadnień związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W cyklu „Słowem Niepodległa” dziennikarze Polskiego Radia 24 wraz z zaproszonymi gośćmi poruszą historię danego regionu oraz poszukają śladów i bohaterów niepodległości w polskich miastach. W najbliższą niedzielę (5 sierpnia br.) dziennikarze PR24 spotkają się ze słuchaczami w Pile. Początek audycji o godzinie 11:06 na antenie Polskiego Radia 24.

Polskie Radio 24 jako jedyna informacyjna antena w strukturach polskiej radiofonii publicznej nadaje 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, prezentując najważniejsze informacje z kraju i ze świata, wzbogacone o bieżący komentarz publicystów i ekspertów. Ramówka Polskiego Radia 24 inspirowana jest znanym w krajach europejskich formatem radia informacyjnego bez udziału muzyki, np. France Info, a także BBC4.

Pojawienie się nowych nadajników PR24 jest tym istotniejsze, że w ostatnim czasie antena odnotowuje stały wzrost słuchalności. W ostatniej fali badania Radio Track, realizowanego przez firmę Millward Brown, w grupie wszystkich Polaków w wieku 15-75 lat, zasięg dzienny stacji w okresie marzec-maj wyniósł 0,8 proc. W analogicznym okresie, w 2017 roku, było to 0,5 proc. Polskie Radio 24 odnotowało bardzo istotny 65-procentowy wzrost wskaźników słuchalności w 2018 roku w stosunku do roku ubiegłego, co oznacza, że każdego dnia PR 24 jest słuchane przez ponad 230 tys. osób, a rok temu było to ok. 140 tys. słuchaczy. Przez półtora roku swojej działalności Polskie Radio 24 pozyskało stale rosnące grono odbiorców. Wśród słuchaczy Polskiego Radia 24 przeważają mieszkańcy wielkich i średnich miast z ok. 46-procentowym udziałem.

(mb)

Marek Barabasz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe