Zachęcają do segregacji śmieci

  • 02.08.2018, 00:27
  • Anna Czapla-Furtacz
Zachęcają do segregacji śmieci
PIŁA Będzie częstszy wywóz odpadów segregowanych. Ale dopiero od nowego roku

Z początkiem nowego roku zwiększy się częstotliwość wywozu odpadów segregowanych z domów jednorodzinnych na terenie działalności Międzygminnego Związku PRGOK, czyli nie tylko na terenie powiatu pilskiego, ale też czarnkowsko – trzcianeckiego i złotowskiego.

W tej chwili wywozy odbywają się raz w miesiącu. Nowy regulamin zakłada, że te wywozy będą miały miejsce raz na dwa tygodnie. Dotyczy to również odpadów biodegradowalnych w okresie zimowym. Nie będzie dodatkowych opłat.

- Podjęliśmy te działania dla optymalizacji systemu. W 2013 roku ustaliśmy pewne zasady działania systemu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie całego Związku, ale on cały czas ulega zmianie i musimy go dostosowywać do potrzeb mieszkańców i sytuacji prawnej, która aktualnie obowiązuje. Musimy - tak jak inne państwa członkowskie - spełniać takie, a nie inne kryteria. Za dwa lata połowa śmieci musi być segregowana, stąd te ułatwienia dla mieszkańców, którzy wahali się czy selektywną zbiórkę odpadów wprowadzić, czy nie – mówi prezes Związku Międzygminnego „PRGOK” Małgorzata Sypuła: - Drugim bardzo ważnym czynnikiem, jest też to, że musimy ograniczać masę składowanych odpadów zmieszanych, ale też wytwarzanie tych odpadów. W tej chwili prowadzimy kampanię edukacyjną w ramach, której wyposażymy placówki w sprzęty ułatwiające segregację odpadów. Odbywa się to dzięki zewnętrznemu dofinansowaniu. Dodać należy, że w tym roku będziemy wybierać nowego operatora odbioru odpadów – podkreśla.

Małgorzata Sypuła informuje również o budowie nowych punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Jest to możliwe dzięki zewnętrznemu dofinansowaniu w kwocie do 12 mln zł. Budowa PSZOK-ów już trwa. W najbliższym czasie oddane do użytku zostaną punkty w: Okonku i Wieleniu. Nowe PSZOK-i budowane są w: Miasteczku Krajeńskim, Kaczorach, gm. Okonek, gm. Krzyż Wielkopolski, gm. Krajenka. Z kolei budowa PSZOK w Pile została zaplanowana na 2019 rok.

(es)

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
napalony
napalony 03.08.2018, 15:20
Niezła laska z tej Gosi :)))))

Pozostałe