35-latek zakrztusił się kibicując żużlowcom - pomógł mu policjant

  • 30.08.2018, 06:21
  • bek
35-latek zakrztusił się kibicując żużlowcom - pomógł mu policjant
Do tego zdarzenia doszło podczas meczu żużlowego w Pile w dniu 12 sierpnia br. Policja podała szczegóły jego przebiegu.

 

Szybkie i zdecydowane działania policjanta po służbie zapobiegły tragedii. Sierż. sztab. Gerard Kulczyk przebywając na meczu żużlowym w Pile, w pewnym momencie usłyszał krzyki. Natychmiast pobiegł na miejsce i zauważył na ziemi leżącego oraz nieprzytomnego mężczyznę. Policjant wykorzystując wiedzę oraz doświadczenie błyskawicznie pomógł 35-letniemu mężczyźnie...

- 12 sierpnia br. sierż. sztab. Gerard Kulczyk, na co dzień policjant pełniący służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pile, w wolnym czasie wybrał się na mecz żużlowy w Pile. W pewnym momencie, gdy znajdował się na stadionie usłyszał krzyki kibiców. Natychmiast podbiegł w miejsce, skąd dobiegał hałas i zobaczył na ziemi leżącego mężczyznę. Z relacji świadków wynikało, że chwilę wcześniej mężczyzna spożywał posiłek, a następnie osunął się z ławki na ziemię. Funkcjonariusz położył nieprzytomnego mężczyznę w odpowiedniej pozycji i ustalił, że u mężczyzny zanikają funkcje życiowe, brak już było oddechu i niewyczuwalne było tętno. Policjant usunął z jamy ustnej zalegający pokarm, a następnie błyskawicznie podjął wspólnie z ratownikiem medycznym reanimację – relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

Podczas prowadzonej resuscytacji oddechowo-krążeniowej po chwili u mężczyzny powróciły funkcje życiowe. Gdy na miejsce dotarła karetka Pogotowia Ratunkowego mężczyzna odzyskał przytomność i został już pod opieką lekarzy. Profesjonalizm oraz doświadczenie, a także szybkie i zdecydowane działanie sierż. sztab. Gerarda Kulczyka pomogły mężczyźnie i prawdopodobnie zapobiegły tragedii.

 

 

 

 

 

bek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe