Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Wkrótce ruszamy z budową kolejnej hali sportowej w Pile

Powiat  Pilski zdobył 3,5 mln zł dofinansowania na budowę hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej przy ul. W. Pola w Pile. Środki pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.  
Wkrótce ruszamy z budową kolejnej hali sportowej w Pile

 

Umowę na dofinansowanie w imieniu władz Powiatu Pilskiego w obecności m.in. Posła RP Grzegorza Piechowiaka, który dostarczy ją bezpośrednio do ministerstwa, podpisał Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski i Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu. 

Budowa hali rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończy na początku 2020 r. Całkowita wartość inwestycji to ok. 10 mln 700 tysięcy złotych. Nowa hala będzie miała boisko 50x30 metrów, widownię na blisko 200 osób oraz pełne zaplecze socjalne z szatniami i pokojami dla nauczycieli i trenerów. Projekt zakłada też budowę parkingu, dróg dojazdowych i chodników.  

To doskonała wiadomość przede wszystkim dla uczniów LOMS. Młode siatkarki trenują dzisiaj w sali Zespołu Szkół Gastronomicznych, a siatkarze w sali przy ul. Bydgoskiej w Pile. Z nowej sali gimnastycznej oczywiście będą mogli korzystać także uczniowie I LO.

Obiekt przewidziany jest do organizowania imprez sportowych w trzech podstawowych dyscyplinach sportowych: siatkówce, koszykówce i piłce ręcznej.

 

Na ten moment czekano od wielu lat. Ale kończyło się na obietnicach. 

- Niedawno uroczyście otwieraliśmy halę sportową z kompleksem boisk przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej na ulicy Śniadeckich w Pile. Niebawem ruszamy z budową kolejnej hali przy Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej. Inwestycja ma już pełne zabezpieczenie finansowe i została ujęta w planie rozwoju inwestycji o szczególnym znaczeniu dla polskiego sportu. Hala będzie służyć głównie dla celów treningowych. Ale będzie można w niej również rozgrywać zawody ogólnopolskie we wszystkich kategoriach wiekowych oraz centralne rozgrywki II, I, Plus Ligi i Ligi Siatkówki Kobiet seniorów i seniorek. To ważne, bo piłka siatkowa w Pile rozwija  się znakomicie. A jako Powiat Pilski staramy się uczniom zapewnić jak najlepszą bazę – mówi Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski. 

Poseł Grzegorz Piechowiak przyznał, że warto korzystać z możliwości finansowych, jakie daje ministerialny fundusz.

- Jest wiele programów, z których można czerpać środki na mniejsze przedsięwzięcia. Niedawno namawiałem do tego nasze stowarzyszenia i na przykład z programu "Mały Klub" skorzystało 17 klubów z powiatu pilskiego, otrzymując łącznie prawie 200 tysięcy złotych – wyjaśnia.

Radości z  kolejnej inwestycji w rozwój bazy sportowej w Pile nie kryje również Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu.

- Od lat jestem związany z koszykówką. Sport jest ważnym elementem rozwoju i edukacji młodego człowieka. Hala przy Pola pozwoli rozwinąć skrzydła młodym siatkarzom, ale również zdolnym zawodnikom innych gier zespołowych. To inwestycja ze wszech miar oczekiwana i potrzebna – komentuje.

- Mamy świetną kadrę trenerską, zdolnych zawodników, siatkówka się rozwija, powstał nowy klub i  Volley Piła i w końcu doczekamy się hali sportowej. Nowa inwestycja da nam większe możliwości treningu i zapewni naszym uczniom ogromny komfort - podsumowuje Grzegorz Witkowski, dyrektor LO MS w Pile.

 

Obiekt przewidziany jest do organizowania imprez sportowych w trzech podstawowych dyscyplinach sportowych

• Piłka siatkowa

• Piłka ręczna

• Koszykówka

Układ szatni pozwoli na organizowanie zawodów, zajęć wychowania fizycznego, treningów dla grup szkolnych, dodatkowych zajęć zewnętrznych niezależnych poprzez nieodpłatne udostępnianie sal oraz organizację imprez sportowych o zasięgu lokalnym i krajowym.

 

SZCZEGÓŁY PROJEKTU:

Całość obiektu podzielona jest na główną salę o wymiarach boiska 50 x 30 m z własnym węzłem szatniowo - sanitarnym i pomieszczeniami towarzyszącymi (magazyn sprzętu, pokoje nauczycieli WF). Na piętrze zlokalizowano przestrzeń rekreacyjną z dostępem na trybuny na 192 osoby oraz sanitariaty i pomieszczenia techniczne. Hala sportowa wyposażona będzie we wszelkie instalacje wspomagające (ogrzewanie, oświetlenie, wentylację), sprzęt sportowy, tablicę wyników.

 

Inwestycja polegać będzie na rozbiórce istniejącego budynku gospodarczego oraz budowie hali sportowej z pomieszczeniami uzupełniającymi. Projektowany obiekt będzie budynkiem II kondygnacyjnym, niepodpiwniczonym. W zakres inwestycji wchodzi zagospodarowanie terenu wokół budowanego obiektu (dojazd, chodniki, mała architektura). Powstaną nowe miejsca parkingowe (37 miejsc dla samochodów osobowych, w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz 2 miejsca dla autobusów).

 

CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI: 10 785 746,00 złotych

DOFINANSOWNIE: 3 500 000 złotych

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

emajka 20.09.2018 22:37
rewelacja. Gratulujemy Szkole. To rewelacyjna wiadomość, z pewnością najlepsza ego dnia

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: do Kolo Treść komentarza: Ty, Kolo, zamiast doglądać sumienia Lemanku, zajmij się ustalaniem, kto ci dmucha i dyma starą. Są doniesienia, że schudłeś, bo brakuje w chacie żarcia. A to stara buli za każdy numerek, ma ciąg do bzykania. Nie ma pieniędzy, nie ma żarcia a stara pełna spermy kochasiów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:51 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: doroboty, do roboty! Treść komentarza: Jako redaktor naczelny 2004 - 2007 był znamienny balangą flaszkową 8 marca 2006, kiedy to na posiedzeniu zbiorowego ciała kierowniczego wytrąbił co najmniej półtora flaszki. A czaił się jeszcze na koniak dla dopicia. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:24 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: bąrzór Treść komentarza: Dla senatora Szejnfelda podajemy do wiadomości, że artykuł Szalbierza był komentarzem do jego podglądu i podsłuchu z opóźnieniem. W ogóle nasz żurnalista nie szczyci się finezyjną szybkością w myśleniu i pisaniu o zdarzeniach w tygodniku o zasięgu ponadregionalnym , chyba, że o flaszkach pitych w robocie. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:19 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: lux veritatis Treść komentarza: I musiał w ten interes wniknąć Mariusz Szalbierz, Jerzy Utkin, Sebastian Cyranek, Krzysztof Figiel, plus ekipy nagrywające, żeby zrobić porządek po swojemu, wychlać piwo z sokiem, popytać plażowiczów, czy podoba im się bar "Plaża Ty i Ja", czy można potajemnie kupić szklankę wódki, bo Mariusz potrzebuje, podobno do dezynfekcji butów z powodu wdepnął w gówno. Poza tym można użyć do zaszemrania w główce. A stara w tym czasie "tłok czekoladowy" z kumplem od wódki. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:10 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie Autor komentarza: wyrwij murom zęby krat Treść komentarza: Rzecz w tym, że we wrześniu 2012 była nagła potrzeba ze strony Wielkiego Smrodatora, żeby obrzucić wiadrem gówna członków Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej, którzy z piedestału baru U Doroty latem 2006 obserwowali zmaganie się zapitego w trupa klienta Baru U Przestępcy (tak właścicielka tw Aleksandra nazwała bar przy drodze DK10). Obudzony do roboty medialnej Mariusz Szalbierz znalazł archiwalną relację o bracie w wódce, co mu posłużyło do wypełnienia wiadra gówna, szczególnie na nielubianą sekretarz Stowarzyszenia. Że to śmiechu warte? A kogo w zbiorze czytelników Tygodnika Nowego obchodzi ten event śmieszny i przerażający głupotą? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 10:35 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: konsument Treść komentarza: Do zrzygania. Tak jak Sebastian Cyranek ze Złotowa w barze "Plaża Ty i Ja" w Tucznie 18 sierpnia 2013 roku przepełnił się piwem beczkowym. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:12 Źródło komentarza: Wykopy w Parku Raczyńskich
Reklama
Reklama