1,6 mln zł dla szpitala od wojewody

  • 17.11.2018, 15:53
  • bek
1,6 mln zł dla szpitala od wojewody
Szpital Specjalistyczny w Pile wzbogaci się o sprzęt wartości 2 milionów złotych. Na jego zakup władzom powiatu pilskiego udało się pozyskać dotację z budżetu państwa w wysokości 1 mln 592 tys. zł. W piątek, 16 listopada w pilskiej delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, umowę na przekazanie środków podpisał Zbigniew Hoffmann Wojewoda Wielkopolski, a w imieniu władz powiatu Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski i Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu powiatu.

Władze Powiatu Pilskiego złożyły wniosek o dofinansowanie w lipcu tego roku, kiedy okazało się, że jest szansa na pozyskanie dodatkowych środków dla szpitala z rezerwy budżetowej państwa. Zarząd Powiatu zwołał sesję nadzwyczajną, bo warunkiem pozyskania tej ogromnej dotacji, było zabezpieczenie wkładu własnego w wysokości 398 tys. zł. Warto było, bo umowa stała się już faktem.
Nowy sprzęt wartości 1790 000 zł, w tym 8 respiratorów i aparat USG już niebawem trafi na Oddział Intensywnej Terapii Medycznej, z kolei na Odział Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu zakupione zostaną specjalistyczne łóżka wartości 200 tys. zł.
- Zawsze niezwykle się cieszę, kiedy mogę uczestniczyć w takiej uroczystości, jak podpisanie umowy dotyczącej przekazania środków rządowych, szczególnie jeśli to dotyczy sfery zdrowia publicznego. A taka sytuacja ma miejsce dzisiaj. I oby tak dalej, bo inwestycje w szpitale to sprawa fundamentalna. Jestem niezwykle rad, że pieniądze rządu Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Prawicy i Premiera Mateusza Morawieckiego wędrują do Piły, ale w tym wszystkim nieceniona była również rola pilskich parlamentarzystów - powiedział Zbigniew Hoffmann, Wojewoda Wielkopolski.

Starosta Pilski Eligiusz Komarowski również przyznał, że w pozyskaniu środków rządowych mocno pomogli pilscy parlamentarzyści: Marta Kubiak, Grzegorz Piechowiak i Marcin Porzucek, dodając, że od trzech lat współpraca z tymi właśnie parlamentarzystami układa się znakomicie, co owocuje strumieniem dodatkowych pieniędzy na ważne dla mieszkańców Piły i powiatu inwestycje.
- To już kolejna umowa na środki rządowe, którą podpisujemy, choćby nie tak dawno na oddział kardiologii, dzięki którym powstała pracownia elektrofizjologii. To wszystko sprawia, że nasi mieszkańcy są bezpieczniejsi. Dlatego Panie Wojewodo serdecznie dziękuję i wierzę, że ta współpraca będzie dalej podobnie przebiegała. Oczywiście potrzeb w Szpitalu Specjalistycznego jest bez liku, ale w minionych trzech latach otrzymał on najwięcej środków z zewnątrz w swojej historii. Nadrabiamy zaległości, ale nie jest tak, że ta czy kolejna umowa wszystko załatwi. Dlatego mam nadzieję panie Wojewodo, że w podobnych sprawach będziemy się spotykać przynajmniej dwa, trzy razy w roku – podkreślił Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.

Wagę zakupu nowego sprzętu docenia również Rafał Szuca, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.
- Nowoczesny sprzęt na ta ważnym oddziale jakim jest intensywna opieka medyczna, gdzie ratuje się życie pacjentów jest niezbędny. Podobnie na neurologii niezbędne jest specjalistyczne wyposażenie sal, na których przebywa wielu pacjentów z udarami mózgu – zaznaczył.
Podczas spotkania poseł Marcin Porzucek podkreślił pomoc Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w pozyskaniu dotacji, dzięki któremu kwota jaką otrzymaliśmy jest dokładnie taka, o jaką Powiat Pilski wnosił. Poseł Grzegorz Piechowiak podziękował z kolei dyrektorowi pilskiego szpitala i jego pracownikom, którzy bardzo szybko wykonali „tytaniczną pracę”, by ocenić jaki sprzęt i gdzie jest obecnie najbardziej potrzebny, co było podstawą ubiegania się o dotację.

NA OIOM trafi sprzęt wartości 1 790 000 zł.
zakupionych zostanie m.in.:
- 8 respiratorów stacjonarnych
- aparat USG
- Aparat do leczenia nerkozastępczego
- 8 szt. specjalistycznych łóżek z materacami przeciwodleżynowymi
- Stacja centralnego monitorowania – 210 000 zł
- kardiomonitory - 240 000 zł
NA NEUROLOGIĘ: zakupione zostaną:
Specjalistyczne łóżka z materacami przeciwodleżynowymi – wartość 200 000 zł.

 

bek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
przedsiębiorca
przedsiębiorca 19.11.2018, 09:53
"Jestem niezwykle rad, że pieniądze rządu Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Prawicy i Premiera Mateusza Morawieckiego wędrują do Piły, ale w tym wszystkim nieceniona była również rola pilskich parlamentarzystów - powiedział Zbigniew Hoffmann, Wojewoda Wielkopolski." A ja myślałem naiwnie, że to są pieniądze polskiego podatnika!

Pozostałe