Chodzieskie debiuty czyli Kornelia i Szymon

  • 20.04.2019, 06:40
  • mariusz markowski
Chodzieskie debiuty czyli Kornelia i Szymon
2018 rok był dla przedstawicieli UKS Delfinek Chodzież znakomitym okresem, jak nie najlepszym w 10 letniej historii. Wszystkich osiągnięć podopiecznych Bartosza Smaruja ciężko wymienić. Było ich bez liku, zarówno na krajowej, jak i na europejskiej i światowej arenie. Miło się do tego wraca.

Delfinek, chociaż reprezentant niszowej dyscypliny, był na ustach nie tylko decydentów Chodzieży, powiatu chodzieskiego czy kraju, ale i zwrócił swoją uwagę na światowych basenach. O ostatnich zawodach w Olsztynie rozmawiamy z Bartoszem Smarujem.
Jednym z etapów końcowych ubiegłego roku był Finał Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Chodziescy zawodnicy łącznie zdobyli 80 medali z czego 32 złote, 32 srebrne i 16 brązowych. UKS Delfinek SP1 Chodzież, po raz czarty z rzędu został najlepszym Klubem w Polsce, a dzięki systematyczności i pracy zawodników oraz wszystkich trenerów i instruktorów, przez te ostatnie cztery lata chodzieski Klub nie przegrał ani jednej rundy, w której udział wziął w pełnym składzie.
Dziś Delfinek wraca z olsztyńskiej Aquasfery z podobnym dorobkiem. Łącznie chodzieżanie zdobyli w Olsztynie 108 medali z czego aż 44 złote, 32 srebrne i 32 brązowe i pewnie wygrali klasyfikację medalową.
To były z najważniejsze, krajowe zawodów w tym roku. I znów macie się czym chwalić, szczycić! Zagadujemy trenera Bartosza …
Tak, to prawda olszytyńskie zawody to najważniejsza krajowa impreza w tym roku, a jednocześnie była to druga rundą Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach.
 I także w tej klasyfikacji Pana podopieczni zwyciężyli. Można rzec: sukces goni sukces. Znów napędza się koniunktura na Delfinka!
Milo to słyszeć. 108 medali ma swoja wymowę. Cały czas staramy się podnieść poziom sportowy naszych sportowców. Polski Związek Płetwonurkowania cały czas nas mobilizuje. Teraz zawody pod jego szyldem - Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu – zgromadziły na starcie ponad 230 zawodników z 16 polskich klubów. Chodzież reprezentowało 38 pływaków z UKS Delfinek SP1 Chodzież.
Wracacie z tarczą z jednego z najpiękniejszych w kraju obiektów pływackich…
Tylko w takich miejscach jak Aquasfera można pomieścić i rozegrać z tak ogromną ilością startujących, zawody.
Na zakończenie mistrzostw rozegrano sztafety 4x100 m bi-fins,
W kat. B chłopców nasz zespół popłynął w składzie: Oliwier Jesiołowski, Oskar Kasprowicz, Radosław Grabowski i Adam Sałata zdobył złoty medal, a w kat. D Edgar Iwo Grzesiak-Walczak, Aleksander Sporysz, Marcin Humerczyk i Krzysztof Jankowski zdobyli medal srebrny. Wśród kobiet medal złoty zdobyły: Julia Małachowska, Julia Nowak, Anna Czarnolewska, Kinga Małachowska, w kat. B nasze juniorki także zdobyły złoty medal, a popłynęły w składzie: Sylwana Piechocka, Marta Humerczyk, Maja Czarnolewska i Natalia Bartczak. W kategorii juniorek C kolejne złoto dołożyły Inez Jesiołowska, Maria Dreger, Laura Skóra i Maria Dreger, a w kat. D  zdobywając złoty medal, dominacje potwierdziły Aleksandra Bukowińska, Natalia Gembiak, Aleksandra Bukowińska, Olga Strzępka.
Zdaję sobie sprawę, że wymienienie na łamach Tygodnika jest raczej awykonalne. Jest tego tyle, że zabraknie sportowych szpalt. Panie Bartku w olsztynskich zawodach po raz pierwszy udział wzięło także dwoje młodych pływaków Kornelia Bielecka i Szymon Kurek.
Oboje zaprezentowali się wyśmienicie. Zarówno  w Kornelii jak i w Szymonie pokładamy wielkie nadzieje. Kornelia to najmłodsza zawodniczka Delfinka.
Jakie najbliższe plany, starty …
Zanim Tygodnik Nowy ukaże się w sprzedaży, my już będziemy we Francji na III edycji Pucharu Świata. Czas goni a przed świętami, i trzeba wrócić.
Wyjazd na zawody to w bardzo dużej mierze zasługa dla wszystkich zaangażowanych w organizację wyjazdu rodziców.  Ich wspaniały doping niósł na i pod wodą chodzieskich pływaków.
Mariusz Markowski

 

mariusz markowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe