Dwa teatry

  • 30.05.2019, 10:49 (aktualizacja 31.05.2019, 10:38)
  • Anna Czapla-Furtacz
Dwa teatry
Za nami ostatnia odsłona tegorocznych Ujskich Dni Literatury. Zakończono mocnym akcentem teatralnym. We wtorek, 28 maja na scenie UDK zaprezentowali się: Teatr Gest z Szydłowa w spektaklu "07 zgłoś się" oraz miejscowy, ujski Teatr Polodowcowy w przedstawieniu "Bez podszewki".

Dwa teatry, dwa spektakle, ale jeden reżyser- Mateusz Ziemichód. Szydłowski teatr Gest przedstawił „07 zgłoś się”, czyli opowieść o osobistych tragediach osób uzależnionych, ich bezsilności, czasem nawet poczuciu rezygnacji w związku z rzeczami, których nie mogą przezwyciężyć. Alkoholizm, uzależnienia to temat ciężki, a podejmowany przez młode osoby staje się bardzo rzeczywisty, namacalny. Niewątpliwie zmusza do przemyśleń. I dobrze, bo sztuka jest m. in po to, by pozostawiać w człowieku niezatarty ślad.

Wystąpili: Jakub Kliś, Mateusz Jopek, Kacper Leśniewski, Marek Serafin, Krzysztof

Witulski, Piotr Gut oraz Wiktor Zdunek.

Z kolei spektakl "Bez podszewki" ujskiego Teatru Polodowcowego to spektakl, dotykający drażliwych tematów typu godna praca, związki zawodowe i potrzeba sprawiedliwości. Pokazuje, jak trudno w kapitalizmie zachować człowieczeństwo i nie stać się ludzką maszyną. Bohaterowie przedstawienia pracują w szwalni. Ich życie jest jak szorstki materiał bez podszewki. Jest zdominowane trudami dnia codziennego. Ale czas na zerwanie kajdan, powiedzenie "nie" i szycie swojego życia na własną rękę.

Wystąpili: Amelia Bill, Martyna Bill, Julia Lipińska, Bartosz Odor, Kinga Rejewska i Agnieszka Skrobek.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe