Kierowca autobusu i policjanci pomogli kobiecie

  • 18.06.2019, 18:35
  • Janusz Justyna
Kierowca autobusu i policjanci pomogli kobiecie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz ze Szkoły Policji w Pile, a także kierowca autobusu PKS pomogli 17-letniej mieszkance Wyrzyska. Podczas podróży młoda kobieta nagle straciła przytomność i zaczęła wymiotować. Profesjonalne działania kierowcy oraz funkcjonariuszy spowodowały, że kobieta szybko trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło 7 czerwca br. na terenie Piły. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile i jeden funkcjonariusz ze Szkoły Policji w Pile odbywający praktyki zawodowe w pilskiej komendzie wykonywali swoje zadania służbowe. W pewnym momencie na przystanku autobusowym zauważyli młodą kobietę, a wokół niej kilka osób. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali się i postanowili pomóc kobiecie.

Okazało się, że 17-letnia dziewczyna podróżowała autobusem PKS, nagle straciła przytomność i zaczęła wymiotować. Kierowca autobusu zatrzymał się i wyniósł kobietę na przystanek. Zadbał także o prywatne rzeczy kobiety. W tym samym czasie przyjechali funkcjonariusze, którzy zadzwonili po służby medyczne oraz zajęli się poszkodowaną. Kobieta była nieprzytomna. Funkcjonariusze ułożyli ją w pozycji bezpiecznej, udrożnili drogi oddechowe i monitorowali stan kobiety do momentu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Po kilku minutach kobieta została przetransportowana do szpitala.

Apelujemy do wszystkich osób o to, aby reagować w przypadkach, kiedy druga osoba potrzebuje pomocy. Zwłaszcza, że w okresie letnim częściej dochodzi do zasłabnięć i omdleń.

W dniu 18 czerwca br. mama młodej kobiety przekazała telefonicznie podziękowania dla policjantów oraz kierowcy za profesjonalne działania, dzięki którym młoda kobieta szybko trafiła do szpitala i dzisiaj jest już razem ze swoją rodziną w domu.


Podkom. Żaneta Kowalska, KPP PIła

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
aser
aser 18.06.2019, 22:29
Brawo. Brawo dla kierowcy. Brawo dla policjantów.

Pozostałe