PUSS – dumna nie tylko z kolejnej inauguracji!

  • 22.10.2019, 08:56
  • boczny
PUSS – dumna nie tylko z kolejnej inauguracji!
Futbol, futbol, futbol, przeżyjmy to jeszcze raz, w to dzisiaj gra cały świat, bo dobry mecz to piękna rzecz – w hali niegdysiejszej PWSZ, dziś już PUSS, rozlegał się głos legendy polskiej piosenki. Jej ponadczasowy przebój oznajmiać mógł tylko jedno – przed nami pierwsze wydarzenie sportowe w nowym roku akademickim 2019/20. Chwilę później rozległ się pierwszy gwizdek rektora pilskiej uczelni Donata Mierzejewskiego…

 

Powody do dumy, satysfakcji mają nie tylko studenci, ale i decydenci Państwowej Uczelni Stanisława Staszica. Podpisanie porozumień w kwestii kolejnych stypendiów dla najlepszych sportowców uczelni, to wielka zasługa Grażyny Sobieraj, właścicielki Firmy GRAPIL oraz mec. Krzysztofa Wyrwy, szefa Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych w Pile!

JM Rektor dr hab. Donat Mierzejewski, profesor Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile nie kryje wielkiej satysfakcji.

- Pani Grażyna Sobieraj, to sprawdzony przyjaciel naszej uczelni. Od roku 2014 wspiera młodych studentów – sportowców. I w tym roku postanowiła przyznać dwa stypendia. Jedno dla Katarzyny Wiszniewskiej, studentki III roku fizjoterapii, utytułowanej judoczki, drugie dla Susane Lachele, studentki I roku fizjoterapii, srebrnej medalistki HMP do lat 20 w biegu na 400 m, brązowej medalistki ME do lat 20 w sztafecie 4 x 40 m. Obie studentki są członkiniami kadry narodowej – podkreśla Rektor.

A mecenas Wyrwa? To także wielki przyjaciel sportu w Pile. Jego przychylność, wsparcie wielu dyscyplin sportu w grodzie Staszica znane jest od lat.

Tutaj Krzysztof Wyrwa, który przypomnijmy - w latach studenckich był medalistą Akademickich Mistrzostw Polski w judo!!!, przyznał także dwa stypendia dla studentów. Pierwszym z nich jest Tomasz Drzewiecki, student I roku studiów magisterskich na kierunku praca socjalna, aktualny Akademicki Mistrz Polski w wadze do 90 kg, drugim jest Adam Stodolski, nowy nabytek PUSS, student I roku ekonomii, aktualny Mistrz Polski juniorów, brązowy medalista ostatnich MP seniorów.

Stypendia dla w/w przyznał także JM Rektor dr hab. Donat Mierzejewski!

- Mają zatem nie małe powody do zadowolenia nowi pilscy studenci sportowcy, którzy postanowili pozostać w macierzystych klubach i rozpocząć studia w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile. W trakcie inauguracji roku akademickiego 2019/2020 najlepsi sportowcy pilskiej uczelni odebrali stypendia sportowe za wysokie wyniki uzyskane w roku poprzednim – uważa Andrzej Grzesik

- To bardzo dobrze, że utalentowani młodzi sportowcy pozostają w naszym mieście, tu mogą dalej kontynuować naukę, studiować, a dzięki wsparciu sponsorów , rozwijać swoją karierę sportową –dodaje kierownik Uczelnianego Centrum Sportu i Rekreacji PUSS.

Sportową część akademickiej inauguracji roku 2019/2020, tradycyjnie już uświetnił wielki mecz, w którym wykładowcy PUSS zmierzyli się w meczu halowej piłki nożnej ze studentami, nota bene z 9 drużyną ostatnich AMP!

Pierwszemu wydarzeniu sportowemu towarzyszyły duże emocje.

Kadrę wykładowców swoim uczestnictwem zaszczycili: dr. Paweł Dahlke, dr. Jarosław Kołodziej, dr. Michał Bania, mgr. Andrzej Grzesik, Paweł Krzewiński, Paweł Łojewski oraz trener reprezentacji futsalu PUSS Maciej Konert.

W drużynie studentów zobaczyliśmy takich graczy jak: Miłosz Wylegała, Kamil Nowakowski, Marcin Ciesielski, Maciej Chromiec, Adrian Mielec, Jakub Lewandowski oraz Radosław Meller.

W ocenie JM Rektora Uczelni dra hab. Donata Mierzejewskiego, który symbolicznym gwizdkiem rozpoczął zmagania sportowe, pierwsza połowa meczu wyglądała bardzo obiecująco dla „starszych panów”, którzy do końca ambitnie walczyli o każdą piłkę. Był też dodatkowy konkurs rzutów karnych, napoje chłodzące i ciasto!

Nie zabrakło wzajemnych pochwał i sportowych komplementów.

Tak trzymać!

 

boczny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pusycat Dolls
Pusycat Dolls 24.10.2019, 23:00
PUSS ???? Ktoś miał chyba nieźle w czubie ustalając taką nazwę dla szkoły wyższej :)))

Pozostałe