KSW świętuje, Markowski tryumfuje

  • 28.10.2019, 12:42
  • boczny
KSW świętuje, Markowski tryumfuje
Jak pamiętamy pierwsza edycja gali, ta miała miejsce we wrześniu 2015 roku w hali przy ul. Bydgoskiej, cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców. Decydenci Klubu Sporty walki poszli za ciosem. Dziś bogatsi w doświadczenia kontynuują przedsięwzięcie w największej pilskiej hali przy Żeromskiego.

Na dzień dobry mocne uderzenie! Oficjalne otwarcie imprezy przypadło w udziale Pni wiceprezydent Piły Beacie Dudzińskiej. Zarząd klubu, z okazji 5 urodzin został uhonorowany medalem za zasługi dla Polskiego Boksu Olimpijskiego. Wyróżnienie wręczyli Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz Poseł RP Marcin Porzucek. Urodzinowe życzenia złożył także przyjaciel klubu - Prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej Rafał Łaski.

Każda z dotychczasowych imprez na pilskim ringu miała swoich bohaterów. W walkach bokserskich np. w 2016 roku zobaczyliśmy  medalistów Mistrzostw Polski juniorów - Krystiana Romela i Mikołaja Toberę. A najbardziej oczekiwanym zawodnikiem był zawodnik Palestry Warszawa, dziewięciokrotny Mistrz Polski w kickboxingu i multimedalista Mistrzostw Świata w kickboxingu - Jerzy Juras Wroński.

Wszystkie z pięciu dotychczasowych Gali w Pile zapowiadały spore emocje. Teraz miało ich dostarczyć 9 dań w karcie głównej wieczoru. Deserem miało być zapowiadanie starcie zdobywcy Pucharu Świata Macieja Markowskiego z Palestry Warszawa z Marcinem Drajerem.

Teraz VI już edycja pilskiej Gali Boksu i K1 organizowana cyklicznie przez klub Sporty Walki Piła, została połączona z 5 urodzinami klubu. Emocji na ringu i poza nim nie zabrakło. Świętowania nie było końca.

- Pilska hala MOSiR zgromadziła liczną publikę, która żywiołowo dopingowała swoich ulubieńców. Ale zanim do zmagań sportowych doszło nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. Dokonała tego Pani wiceprezydent Piły Beata Dudzińska. W trakcie otwarcia zarząd klubu, z okazji 5 urodzin, został uhonorowany medalem za zasługi dla Polskiego Boksu Olimpijskiego, który wręczyli: Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz Poseł RP Marcin Porzucek. Urodzinowe życzenia złożył także Prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej Rafał Łaski – podkreślali żywiołowo decydenci pilskiego klubu.

W trakcie gali odbyły się 3 walki karty wstępnej oraz 9 pojedynków karty głównej.

- Najwięcej emocji przyniosły walki bokserska z udziałem Kacpra Grilla, którego kibice licznie stawili się na trybunach oraz trzy zawodowe starcia K1 z udziałem pilan: Jakuba Szymanowskiego i Dawida Sieka oraz wychowanka złotowskiego Spidera, obecnie reprezentującego barwy holenderskiego Rodney's Gym Macieja Drajera. Ten ostatni w walce wieczoru zmierzył się ze zdobywcą Pucharu Świata Maciejem Markowskim z Palestry Warszawa. Tym razem to zawodnik z Warszawy był skuteczniejszy i ostatecznie to on odebrał okazały puchar z rąk wiceprezydent Beaty Dudzińskiej – komentuje Przemysław Leniec z pilskiego klubu Sporty Walki.

Oddajmy, iż było to kolejne udane przedsięwzięcie SWP!

 

Karta wstępna

Oliwia Stolarczyk —Julianna Rutkowska obie Sporty Walki Piła Boks 60 kg, zwycięstwo Rutkowska.

Lukas Mingaila Vilkas Wolves Team Litwa - Xavier Rzeszut Sporty Walki Piła Kick light 42 kg, zwycięzca Rzeszut.

Filip Kucharczyk Bulldog Gorzów - Miłosz Bogucki Sporty Walki Piła, Low Kick 52 kg, zwycięzca Bogucki.
Karta główna

Kamil Gunia Dragon Starachowice - Kacper Krygier Sporty Walki Piła, K1 63, 5 kg zwycięża Krygier.
Limantas Dalinkevicius Vilkas Wolves Team Litwa - Michał Haiwka Sporty Walki Piła, Low Kick 54 kg, zwycięzca Haiwka.

Karol Krzyżosiak KKS Sporty Walki Poznań - Kacper Grill Sporty Walki Piła, Boks 75 kg, zwycięzca Grill.
Ernestas Perednikas Vilkas Wolves Team Litwa - Piotr Woźniak Sporty Walki Piła, K1 54 kg, zwycięzca Woźniak.

Tomasz Kuberski Czerwony Smok sekcja Wągrowiec - Jakub Szymanowski Sporty Walki Piła, K1 81 kg, zwycięzca Szymanowski.

Christian Kurzaj Prosna Kalisz - Paweł Cieciora Szamotuły Boxing Team, Boks 91 kg, zwycięzca Cieciora.
Paweł Martyniuk Palestra Warszawa - Paweł Zamorski Sporty Walki Piła, Boks 81 kg, zwycięzca Martyniuk.
Karol Mamerski Dragon Starachowice - Dawid Siek Sporty Walki Piła, K1 75 kg, zwycięzca Siek.
Maciej Markowski Palestra Warszawa - Maciej Drajer Rodney's Gym, K1 71 kg, zwycięzca Markowski.

 

boczny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe