Jest galeria stypendystów!

  • 03.03.2020, 05:48
  • mario
Jest galeria stypendystów!
Stypendyści wyrażają się o niej w samych superlatywach. Ale nic dziwnego. Pani Grażyna wszelkie nowe konwenanse wprowadziła w życie już w 2014 roku. Tak! od 7 lat funduje stypendia dla czołowych sportowców - studentów dzisiejszej Państwowej Uczelni Stanisław Staszica. A to się chwali…

 

Andrzej Grzesik, szef Uczelnianego Centrum Sportu i Rekreacji jednym tchem wymienia szóstkę wspaniałych: Kowalczyk, Wyrzykiewicz, Lachele oraz Kułaga, Wiszniewska i Drzewiecki. To oni dzięki hojności i dobremu sercu Grażyny Sobieraj, mogą nadal uprawiać sport, łącząc go z nauką w pilskiej PUSS.

Osoba Pana Andrzeja Grzesika nie jest przypadkowa w pierwszych akapitach tego materiału. To on – jak podkreśla właścicielka firmy Grapil – wydeptał pierwsze ścieżki do jej firmy z uczelni na Podchorążych. To nie kto inny jak Grzesik zaszczepił w Pani Grażynie chęć współpracy, wzbudzając przy tym duże zaufanie.

Wielkiej satysfakcji nie kryje JM Rektor dr hab. Donat Mierzejewski. Profesor Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile, wprawdzie nie mógł uczestniczyć w ostatniej, milej uroczystości w firmie Grapil, ale godnie zastąpił go Prorektor PUSS ds. Jakości Kształcenia Studentów dr Paweł Dahlke. Ów mówił o wielkim szczęściu i znakomicie układającej się współpracy na linii PUSS – Grapil.

Pod koniec ubiegłego roku, jak wiemy, podpisano porozumienie w kwestii kolejnych stypendiów dla najlepszych sportowców uczelni, co było wielką zasługą Grażyny Sobieraj i mec. Krzysztofa Wyrwy, szefa Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych w Pile!

- Pani Grażyna to sprawdzony przyjaciel naszej uczelni. Od roku 2014 wspiera młodych studentów – sportowców – przypominał Prorektor Dahlke. W  tym roku postanowiła przyznać dwa stypendia. Jedno dla Katarzyny Wiszniewskiej, studentki III roku fizjoterapii, utytułowanej judoczki, drugie dla Susane Lachele, studentki I roku fizjoterapii, srebrnej medalistki HMP do lat 20 w biegu na 400 m, brązowej medalistki ME do lat 20 w sztafecie 4 x 40 m. Obie studentki są członkiniami kadry narodowej – podkreślał Dahlke.

Od minionego czwartku firma Grapil, w swych gościnnych progach,  może się chwalić Galerią Stypendystów. W uroczystości wzięli udział nie tylko wspomniani przedstawiciele pilskiej uczelni oraz Zenon Piątek i Paweł Łojewski, ale i sportowcy: Susane Lachele, Katarzyna Wiszniewska oraz Adrian Drzewiecki. Nie zabrakło trenera Susany – Romana Marciniaka i szkoleniowca UKS 3 – Józefa Jopka.

Nie zabrakło też Ingi Małeckiej z Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski.

Komplementy padały z różnych stron. Końca nie było widać …

Mariusz Markowski

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe