Powiat pilski pozyskał 20 mln zł na pomoc

  • 19.04.2020, 19:55
  • Krzysztof Kuźmicz
Powiat pilski pozyskał 20 mln zł na pomoc
Powiat pilski pozyskał 20 milionów złotych na wsparcie firm – poinformował starosta pilski Eligiusz Komarowski. To kolejny element regionalnej „tarczy antykryzysowej”.

Powiat Pilski, a konkretnie Powiatowy Urząd Pracy już jakiś czas temu ruszył z pomocą przedsiębiorcom. Aktualnie trwa dystrybucja środków w ramach niskooprocentowanych pożyczek. W ramach tej akcji pomocowej firmy z powiatu pilskiego złożyły aż 436 wniosków. Do tej pory pożyczek udzielono 68 podmiotom, a ich wartość to 340 tysięcy złotych. Na tym jednak nie poprzestano. Pod koniec minionego tygodnia dobre wieści przekazał starosta pilski Eligiusz Komarowski.

 

- Przedsiębiorców serdecznie zapraszam do kontaktu z Powiatowym Urzędem Pracy w Pile. Czeka na was 20 milionów złotych. Czy to dużo – trudno dziś powiedzieć, ale na pewno są to środki, po które warto już dzisiaj sięgnąć, do czego was bardzo zachęcam – powiedział starosta pilski.

 

Z kolei do 4 maja trwać będzie nabór wniosków na kolejne formy wsparcia dla przedsiębiorców: dofinansowanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej oraz części kosztów wynagrodzeń pracowników i należnych składek. Ta ostatnia forma wsparcia dotyczy także organizacji pozarządowych. Wysokość dofinansowania zależy od wielkości spadku obrotów.

 

WIĘCEJ W NAJBLIŻSZYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe