Miliony na drogi

  • 21.04.2020, 20:53
  • Krzysztof Kuźmicz
Miliony na drogi
Około trzech miliardów złotych ma zostać przeznaczonych w tym roku na realizację inwestycji dofinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych. Pieniądze trafią oczywiście także do naszego regionu.

Jak zaznaczył premier Mateusz Morawiecki, Fundusz Dróg Samorządowych ma być w tych trudnych czasach elementem walki z koronawirusem i jego skutkami. Budowa dróg ma się przyczynić m.in. do utrzymania miejsc pracy czy utworzenia nowych w niektórych branżach.

- Chcemy przeznaczyć dodatkowe środki na drogi samorządowe i przekazać impuls rozwojowy dla samorządów oraz dla małych i średnich firm – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych trafią do gmin i powiatów, w tym oczywiście tych z naszego regionu. Z dobrze wypełnionych wniosków, które otrzymały dofinansowanie cieszy się poseł Marcin Porzucek.

- Środki z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych dla gmin i powiatów z Wielkopolski to 231 milionów złotych – zaznaczył. - Wśród beneficjentów nie zabrakło powiatu pilskiego, gminy Wyrzysk czy gminy Miedzichowo. W tym rozdaniu bank rozbijają samorządy z powiatu złotowskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego. Gratuluję dobrze złożonych wniosków.

 

PEŁNA LISTA INWESTYCJI, KTÓRE UZYSKAŁY DOFINANSOWANIE W NAJNOWSZYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe