Gordalina zwodowana. Nowy sezon, nowe zasady i ceny

  • 19.05.2020, 11:24 (aktualizacja 19.05.2020, 11:33)
  • Krzysztof Kuźmicz
Gordalina zwodowana. Nowy sezon, nowe zasady i ceny
Gordalina, a więc pilski tramwaj wodny już na Gwdzie, gotowy do przyjęcia pasażerów. Ten sezon będzie różnił się od poprzednich i to nie tylko z powodu koronawirusa.

Gordalina po raz pierwszy pojawiła się na Gwdzie w 2014 roku. Od tamtego czasu co roku nowy sezon rejsów po rzece rozpoczynał się na początku maja. Tym razem na pierwsze rejsy przyszło nam poczekać nieco dłużej, bo tramwaj wodny pierwszych pasażerów zabierze dopiero w drugiej połowie maja.

- Tramwaj wodny został zwodowany, ale pierwsze rejsy będą możliwe 22 maja 2020 roku – poinformował Miejski Zakład Komunikacji w Pile, który obsługuje rejsy Gordaliną.

I tak jak w przypadku autobusów miejskich, tak i Gordalina doczekała się zmian cen biletów dla pasażerów. Dotychczas statkiem mogliśmy pływać ponosząc dokładnie takie same opłaty jak za korzystanie z autobusów MZK. Te czasy odchodzą właśnie bezpowrotnie, bo i tramwaj wodny dotkną podwyżki. Nowa taryfa opłat prezentuje się następująco:

Trasa krótka – wokół Wyspy – kolor ZIELONY

– bilet normalny – 5,00 zł

– bilet ulgowy – 3,00 zł

Trasa długa – z Wyspy do Z. Starego – kolor CZERWONY

oraz z Wyspy do Mostów Królewskich lub Zielonej Doliny – kolor NIEBIESKI

– bilet normalny – 10,00 zł

– bilet ulgowy – 6,00 zł

Niemniej na razie, nawet jeśli klienci będą gotowi sięgnąć nieco głębiej do kieszeni, nie wszyscy chętni będą mogli skorzystać z usługi. Gordalina także została bowiem poddana ograniczeniom. Pasażerowie najbardziej powinni odczuć te dotyczące liczby osób mogących jednocześnie przebywać na pokładzie.

- W tramwaju wodnym będą obowiązywały obostrzenia, jak w innych środkach komunikacji miejskiej – co drugie miejsce musi pozostać wolne. Jednocześnie w rejsie będzie mogło wziąć udział maksymalnie 6 pasażerów – informuje MZK.

Na razie, na początku sezonu Gordalina pływać po Gwdzie będzie tylko w piątki, soboty i niedziele, zgodnie z rozkładem umieszczonym na tabliczkach. Prawdopodobnie od lipca pasażerów będzie zabierać także w środku tygodnia.

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe