Sprawcy rozboju zatrzymani

  • 28.05.2020, 01:15
  • iej
Sprawcy rozboju zatrzymani
Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali sprawców rozboju. Napastnicy pobili pokrzywdzonego, zniszczyli mu okulary i zabrali czapkę z daszkiem. Kiedy próbował odjechać samochodem wybili szybę w aucie. Sąd wobec podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo zatrzymanym mężczyznom grozi kara więzienia do 12 lat.

 

Do zdarzenia doszło 19 maja br. w centrum Piły. Kiedy pokrzywdzony rano wychodził ze sklepu nie spodziewał się, że drogę zastąpią mu młodzi mężczyźni. Najpierw zażądali papierosa, a następnie zaczęli go bić i szarpać. Dodatkowo zniszczyli mu okulary i zabrali czapkę z daszkiem. Po tym jak mężczyzna uciekł do swojego samochodu, sprawcy ponownie wrócili i zażądali pieniędzy. Kiedy próbował odjechać wybili szybę i uszkodzili lusterko od auta.

Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. Chwilę później na jednej z ulic zauważyli grupę, w której znajdowały się osoby odpowiadające rysopisowi poszukiwanych mężczyzn. Wspólnie z policjantami z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali dwie osoby.

Sprawcy to mieszkańcy Piły w wieku 18 i 20 lat. Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzut rozboju, a Sąd Rejonowy w Pile zastosował trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozi kara więzienia do 12 lat.

mł. asp. Jędrzej Panglisz

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe