Gaszyn Challenge czyli pompujemy dla Haneczki

  • 16.06.2020, 19:18
  • mario
Gaszyn Challenge czyli pompujemy dla Haneczki
Tygodnik Nowy jest z Wami! Akcję wspomagają strażacy, policjanci, żołnierze, pracownicy urzędów, pracownicy mniejszych i większych firm, członkowie stowarzyszeń, klubów i innych instytucji.

 

Historię Haneczki Łączkowskiej poznaliśmy już przy okazji wspaniałego wydarzenia jakim były w ierwszej po lowie maja - Kilometry dla Haneczki! Teraz nie biegamy tylko pompujemy dla 14 miesięcznej Hani, której rodzice pochodzą z okolic Piły.

Od kilku tygodni trwa w Polsce akcja Gaszyn Challenge.

- Została ona zapoczątkowana przez strażaka z miejscowości Gaszyn. Pan Marcin wpadł na pomysł zrobienia 10 pompek i nominowania kolejnych 3 osób do wykonania podobnie jak on 10 pompek. Jednocześnie wpłacił na konto Wojtusia chorującego na SMA 5 zł. Akcja Gaszyn Challenge zakończyła się w przypadku Wojtusia ogromnym sukcesem i na dzisiaj Wojtuś zebrał już konieczną kwotę na terapię genową – mówi nam Magdalena Adamska.

Od kilku dni w cała Wielkopolska, województwo łódzkie i część województwa kujawsko-pomorskiego pompuje dla Hani Łączkowskiej, która także choruje na rdzeniowy zanik mięśni, czyli SMA typu 1.

Pompują strażacy, policjanci, żołnierze, pracownicy urzędów, pracownicy mniejszych i większych firm, członkowie stowarzyszeń, klubów i innych instytucji. Do akcji włączyło się duże grono osób indywidualnych.

- Po otrzymaniu nominacji wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów i wpłacić 5 zł na specjalnie dla Hani utworzoną skarbonkę na portalu siepomaga.pl. kolejny krok to nominowanie minimum 3 instytucji, które mają na podjęcie i wykonanie zadania 48 godzin – wyjaśnia Pani Magda.

Jeżeli osoba nominowana nie wykona zadania wpłaca na konto Haneczki 10 zł.

W akcję #gaszynchallenge, #pompeczkidlahaneczki włączyło się już ponad 100 różnych instytucji, znajomych rodziców Haneczki, najbliższa rodzina oraz sama Haneczka, która wraz z mamą z uśmiechem na twarzy wykonała 10 przysiadów.  Każdy chce być nominowany aby móc swoimi przysiadami czy pompkami zasilić konto Haneczki, która zbiera na bardzo drogą terapię genową i jej zbiórka idzie bardzo, bardzo wolno i czasu na uzbieranie koniecznej kwoty jest coraz mniej.

Wspaniałe w tej akcji jest też to, że oprócz wpłat na skarbonkę Haneczki każdy nagrywa filmik z „pompowania”. Filmiki są przeróżne i za każdy z nich serdecznie dziękujemy gratulując jednocześnie pomysłowości. Haneczka dzięki #gaszynchallenge zebrała już ponad 100 000zł a akcja cały czas trwa. W tym miejscu w imieniu Rodziców oraz Haneczki chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przystąpili już do Gaszyn Challenge i swoim pompowaniem przybliżyli Haneczkę do uzbierania kwoty około 10 mln. zł

Serdecznie wszystkim dziękujemy i pamiętajcie, że razem mamy wielką moc.

Zróbmy wszystko aby jak najszybciej uzbierać potrzebną kwotę i wspólnie wyślijmy Hanię na leczenie.

Mariusz Markowski

PS.

Historie Haneczki możecie poznać na www.power4hanna.com oraz na profilu facebook Moc dla Haneczki

Skarbonka do wpłat- https://siepomaga.pl/gaszynchallengehanial

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe