Rodła i Zesłańców Sybiru w końcu na miarę XXI wieku

  • 29.09.2020, 11:50 (aktualizacja 29.09.2020, 11:54)
  • Krzysztof Kuźmicz
Rodła i Zesłańców Sybiru w końcu na miarę XXI wieku Urząd Miasta Piły
Rejon ulic Rodła i Zesłańców Sybiru w końcu doczeka się przebudowa. Inwestycja warta około 1,5 miliona złotych ma być realizowana na podobnych zasadach jak opisywana na łamach Tygodnika Nowego przebudowa ulicy Wysokiej w Pile.

Do tej pory poruszając się ulicami Rodła czy Zesłańców Sybiru łatwiej było urwać koło w samochodzie niż znaleźć gładki fragment drogi. To ma się zmienić w przyszłym roku, bowiem właśnie wystartowały konsultacje społeczne w sprawie przebudowy tego odcinka. Podobnie jak w przypadku ulicy Wysokiej, także teraz mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje konkretnych działań Zarządowi Dróg i Zieleni w Pile.

- Zapraszam w szczególności przedstawicieli firm zlokalizowanych w rejonie ulic Rodła i Ofiar Katynia - do składania uwag i pomysłów dotyczących projektu przebudowy na adres mailowy: [email protected] Czas trwania konsultacji do 30 października – informuje Miron Tadych, dyrektor ZDiZ w Pile.

O przebudowę tego fragmentu od lat wnioskowali nie tylko mieszkańcy, ale przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy ulokowali swoje biznesy w tym miejscu. Dojazd do ich firm był trudny, przez co z pewnością tracili klientów. Mimo licznych argumentów, szalę na rzecz remontu przechyliła dopiero sprzedaż sąsiednich gruntów, która miała miejsce kilka miesięcy temu. Dzięki niej wizja powstania kolejnego osiedla mieszkaniowego stała się bardziej realna, a co za tym idzie, na poważnie wzięto się za plany doprowadzenia okolicznych dróg do standardów XXI wieku.

 

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W AKTUALNYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe