Wyrzucą go z PiS?

  • 02.10.2020, 14:39 (aktualizacja 02.10.2020, 16:07)
  • iej
Wyrzucą go z PiS? Kolejny działacz Prawa i Sprawiedliwości krytykuje „ustawę futerkową”
Wiesław Fidurski – radny powiatu złotowskiego oraz szef złotowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości złożył rezygnację ze swoich funkcji, tj. pełnomocnika PiS na Powiat Złotowski oraz przewodniczącego Komitetu PiS w Złotowie.

Radny twierdzi, że od dawna nie podobało mu kierowanie strukturami PiS w okręgu pilskim przez obecnego Prezesa Krzysztofa Czarneckiego. „Uważam że okręg pilski niewiele znaczy na politycznej mapie Polski. Widać to nawet na mapie obrazującej inwestycje drogowe w naszym kraju. Północna Wielkopolska to prawdziwa pustynia pod tym względem. Szczecinek ma obwodnicę, Wałcz prawie ma, a już są tam plany rozbudowy tych obwodnic. Obwodnicę ma Nakło czy mała Mrocza, są plany budowy obwodnicy w Człopie, a Piła i Oborniki czy Jastrowie ciągle w mglistych planach. Dlaczego nikt nie pytał, czy Złotów potrzebuje obwodnicy, mostu itp.? Przez Oborniki trzeba nieraz jechać i godzinę- prawdziwy horror, niewiele lepiej latem w Jastrowiu czy Ujściu”- stwierdza Wiesław Fidurski. Jak podkreśla, lepiej jest ze środkami na drogi powiatowe, ale to nie zasługa posłów PiS a aktywności posła Grzegorza Piechowiaka oraz starosty Ryszarda Goławskiego.

Bezpośrednią przyczyną decyzji szefa złotowskich struktur PiS były okoliczności związane z uchwaleniem tzw. „ustawy futerkowej”. Wiesław Fidurski, zamieścił na jednym z portali społecznościowych wpis krytykujący asystenta posła Czarneckiego i jednocześnie radnego wojewódzkiego Adama Bogrycewicza. Fidurski zarzucił mu, że fotografuje się z szefem młodzieżówki PiS, niejakim Moskalem współautorem „ustawy futerkowej”, która niszczy polskie rolnictwo w tym szczególnie wielkopolskie, a przecież PiS i Bogrycewicz zwyciężyło w wyborach głosami polskich rolników. Na wpis zareagował prezes okręgu pilskiego Krzysztof Czarnecki, domagając się usunięcia kontrowersyjnego wpisu i jednocześnie grożąc Fidurskiemu konsekwencjami, gdyż Moskal to asystent prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Wiesław Fidurski odmówił jednak usunięcia wpisu, gdyż jak podkreśla „ustawa futerkowa” nie tylko niszczy polskie rolnictwo, to jeszcze do tego jest bublem prawnym, uchwalonym bez konsultacji społecznych, bez wiedzy ministra rolnictwa oraz procedowana z naruszeniem zasad legislacji i prawa unijnego.

Jak podkreśla radny Wiesław Fidurski, nie złożył on rezygnacji z członkostwa w PiS ale jest prawdopodobieństwo, że go z partii wyrzucą. Uważa, że nie zdziwiłoby go to, bo w pilskim PiS nie premiuje się już od dawna aktywności działaczy. Miejsca na listach poselskich czy samorządowych nie są powiązane z aktywnością członków. Skutek jest taki, że niektórzy nie dorośli do stanowisk jakie zajmują i są aktywni jedynie na FB.

Na pytanie co dalej, Fidurski stwierdza, iż zamierza dalej pełnić mandat radnego. - Chciałby, aby ktoś w PiS zauważył problemy północnej Wielkopolski. To prawdziwa „Polska wschodnia” zapomniana przez poznańskich urzędników. Głosy o trasy rowerowe, o nowe inwestycje pozostają niesłyszane – mówi W. Fidurski.

(am)

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ATEM
ATEM 21.10.2020, 15:58
ZŁOTOWSKIE PUSTE ,L UDZIE WYJECHALI DO PRACY DO NIEMIEC I HOLANDII ,,,,,,,,,,,,cieniasy ,,,,,,,,,politycy ,,,,,,, musiałem śie wstydzić ,,,pierwsze to zapytała nauka światowa ,,,,czy urzędnicy nie umieją czytać ?? ??? ?? ??? ?? ? 800 bilionów przepadło ,,,,,,szok ,,,, ,,,
Kassandra
Kassandra 2 dni temu, 09:34
Bez Fidurskiego Złotów padnie, jak ryby w Wiśle Czaskoskiego.
Barbie
Barbie 21.10.2020, 17:47
Jak to złotowskie puste? A Borubar to co? Też wyemigrował?
waga dziesiętna
waga dziesiętna 2 dni temu, 09:37
Borubar jest obciążeniem dla powiatu złotowskiego i pilskiego.
Barbie
Barbie 21.10.2020, 17:54
Czy Lemanku lubi Borubarku?
urodziny Borubarku
urodziny Borubarku 21.10.2020, 19:37
Lemanku oglądał zdjęcia jak Borubarku ślubował i weselił się z Agnieszku. Lemanku uznał, że Agnieszku dała by się polubi i mogło by dojść do spółkowania nawet w kiblu na stojaka. A Borubarku by stał na czatach. Taka jest refleksja 21 ***rnika.
młodości, ty nad poziomy...
młodości, ty nad poziomy... 22.10.2020, 11:58
Bałtroczyk opowiadał, że ma kumpla czwarty raz żonatego, bo jak baba skończy 35 lat, jest już stara, za stara duupa. A tu mamy Agnieszkę Borubar 1976. Mogłaby się zapisać do Stronnictwa Demokratycznego (SD). Lepczyński zwołując komisję porozumiewawczą partii i stronnictw politycznych do swojej sekretarki powiadał: zadzwońcie towarzyszko Gabrysiu do Zedeselu i powiadomcie Stare Duupy (SD) na jutro godzina 8:30.
poprawa pracy domowej
poprawa pracy domowej Dzisiaj, 21:25
Lepczyński nie mówił zedeselu tylko zedezelu.
gangrena
gangrena 22.10.2020, 22:10
Lepczyński to wykwit aparatu, jak zakwit glonów w wodzie imienia Trzaskowskiego.
triumwirat
triumwirat 23.10.2020, 16:42
Ciekawe, czzy towarzysz Mieczysław (1929) przebywa jeszcze po tej stronie wieczności. O ile tak, to ma 91 lat.
Za jego sekretarzowania w Wałczu był triumwirat trzech Mieczysławów: I sekretarz Mieczysław, dyrektor NBP Mieczysław, prezes PZGS Mieczysław.
ciekawska podfruwajka
ciekawska podfruwajka 23.10.2020, 16:43
No to co z tego, że Mieczysławów trzech?
1 stycznia
1 stycznia 23.10.2020, 16:55
Wszyscy towarzxysze Mietkowie byli członkami Egzekutywy Komitetu Powiatowego PZPR. Wyobrażacie sobi hałastrę dupolizów z prezentami dla Mieczysławów z okazji imienin styczniowych? Oni jak Dziadek Mróz w pokłonach do Mieczysławów trzech.
ciekawska podfruwajka
ciekawska podfruwajka 07.10.2020, 09:09
JanuszL. 02.10.2020, 19:45
a mój syn wystawił dópę i go walą od lat - a on szczęśliwy, jak nowalas

Czy tu się roschodzi o Janusz Lewandowski, europoseł - jurgieltnik ruskich i niemieckich sił postępu i socjalizmu?
Żółty jesienny liść
Żółty jesienny liść 07.10.2020, 10:05
A może Janusz Laskowski?
skarbczyk imion
skarbczyk imion 18.10.2020, 16:53
Może też chodzić o Jonasz Lubliner, Żyd z Biłgoraja, zwany przez swoich kompli obrzezanych Januszem, bo nieudacznik ci on. A Janusze wiadomo, jak Grażyny.
rower dwuskibowy
rower dwuskibowy 02.10.2020, 21:59
Dziękujemy za wpis "JanuszL. Dzisiaj, 19:45
a mój syn wystawił dópę i go walą od lat - a on szczęśliwy, jak nowalas", który pozwala na przeniesienie zainteresowania z meritum na sprawy piredolenia i to w dópę.
R.W.
R.W. 02.10.2020, 21:55
Biedny, stary kmiotku owładnięty swoimi analno-odbytowymi pasjami - najwyższy czas się leczyć, a nie zasmradzać wszystko swoim ulubionym tematem pisząc pod różnymi ksywami. Z dobrego serca polecam szpital w Kocborowie. Chociaż nie wiem czy kuracja będzie skuteczna, to mimo wszystko współczuję i życzę powrotu do zdrowia.
ZG FC JWP Le Mana
ZG FC JWP Le Mana 03.10.2020, 10:07
Dziękujemy za głos rozsądku R.W. Osoba sygnująca się ksywą "JanuszL." jest jednym z żołnierzy dyfamacyjnego batalionu szturmowego farmy trolli GPS100 (Grupa Pościgowo-Szpiegująca 100kłosy). Uważamy, że określenie "biedny, stary kmiotku..." jest adekwatne do postaci parweniusza - nuworysza, z zapadłej wsi Lipiny, generalissimusa dowodzącego całością wojny antycywilizacji przeciwko dobru, wolności i godności człowieka, trzem filarom cywilizacji łacińskiej. Wybaczamy osobie R.W. użycie w tekście pleonazmu "...analno - odbytowymi..." albowiem jest to mało ważne jak akwen wodny czy cofanie do tyłu.
tautolog postępowy
tautolog postępowy 20.10.2020, 12:16
...oraz ucieczka do przodu. Ucieczka zawsze jest do przodu, nawet jak kto podaje tyły.
agronom mechanizator upraw
agronom mechanizator upraw 03.10.2020, 16:38
Podobno w Białośliwiu gremium koncernu prasowego z ulicy 4 Stycznia skonstatowało, po wielu naradach i konferencjach, że stokłosa jest chwastem o ile wkręci się w uprawę konopi indyjskiech lub maku lekarskiego, krasnodrzewu pospolitego nie wyłączając. Stokłosę należy wyrwać z korzeniami i spalić. Dlatego postulat czystości rasy jest ważny.
ATEM
ATEM 21.10.2020, 15:59
GŁUPOTY PISZESZ
Osservatore Vielkopolano
Osservatore Vielkopolano 02.10.2020, 21:54
Podobno jest wielkie poruszenie, bo w Krajence ma zamieszkiwać wielki polityk o wielkiej wiedzy, wyrzucony z PiSu wielopokolenioey Wielkopolanin urodzony w Miliczu, Jacek Ciechanowski. Jeszcze ktoś by się trafił i mogą w trójkę założyć Ruch Obywatelski Błądzących Odrzutów Lemingowatych (ROBOL). Złotów jest zagrożony w zapiekłej formule samorządowej z Barabaszynią w roli pośledniej. Wprawdzie Fidurski jest powiatowy a Barabaszynia miejską, w takim grajdole jak Złotów, jest jak w Białośliwiu, wsio ryba.
ciekawska podfruwajka
ciekawska podfruwajka 07.10.2020, 09:04
Według mnie, Milicz jest na Dolnym Śląsku.
Brzęczyszczykiewicz
Brzęczyszczykiewicz 07.10.2020, 09:47
U Jacka wszystko jest po uważaniu, jak mawiał komendant jednostki meteorologicznej, gdzie służył Ciechanowski. Toteż Milicz z dolnośląskiego jest tak samo w Wielkopolsce jak Krajenka, Okonek, Lędyczek czy Lotyń, które są faktycznie na Pomorzu.
Były wyborca PiSu
Były wyborca PiSu 02.10.2020, 16:16
PiS wystawił rolników i to w tak trudnej sytuacji gospodarczej związanej z wiosenną suszą i pandemią covid. Najpierw zakaz uboju rytualnego a teraz ustawa futerkowa. Niech PiS się zajmie Polską a nie Białorusią oraz ludźmi a nie zwierzętami.
ciekawska podfruwajka
ciekawska podfruwajka 04.10.2020, 11:21
Co na to europosłanka Sylwia Spurek, jako zwierzę ludzkie, ma do zapodania na taki wpis?
JanuszL.
JanuszL. 02.10.2020, 19:45
a mój syn wystawił dópę i go walą od lat - a on szczęśliwy, jak nowalas
o zboczeniach
o zboczeniach 18.10.2020, 17:13
Walenie w dópe jest od pokoleń akceptowane afirmatywnie przez przodujące oddziały awangardy pedalsko-lesbijskiej. Podobno lesbijki wylizują sobie od wzgórka łonowego przez rima pudendi, clitoris, vestibulum vaginae, do anusa i dalej do kości krzyżowej. Fachowo nazywa się to walenie komplementarne. Wszystko dla szczęśliwości różnych szalbasów maciasowatych.
ciekawska podfruwajka
ciekawska podfruwajka 20.10.2020, 12:19
Czy kość krzyżowa, to po łacim\nie: os sacrum?
Milena i Marlena - dwie lesby lollipop
Milena i Marlena - dwie lesby lollipop 02.10.2020, 21:32
Podobno ten wpis otrzymał nominację kapituły do nagrody konkursu popierania prawdziwej miłości. Może być walenie w dópę, lizanie rowa, onanistyka klawiaturowa, wtykanie jęzora do punktu G a nawet do coli uteri, robirnie laski imienia Sikorskiego inaczej zwanej lodem. Wszystkie te operacje genderowe, jeśli są nieprzymusowe, mają prawo bytu. Dlatego nagroda imienia prekursora marszu pederastów i trybad w Pile - Szalbierza przypadnie wypracowaniu korespondenta "JanuszL".
ciekawska podfruwajka
ciekawska podfruwajka 06.10.2020, 19:35
Czy to będzie pokraczna postać z pucharkiem z 20, 21 i 22 odcinka ":Szydercy"?
cztelnik
cztelnik 06.10.2020, 19:39
Na to się zanosi. Bo na Kolegium Redakcyjnym po konsumpcji flaszek z zawartością między innymi koniaku, postanowiono przekształcić tę nagrodę w przechodnią. Jest okazja.
o rozpuście
o rozpuście 07.10.2020, 09:57
Pisał poeta:
Ona jak puchar przechodni
Przechodzi od spodni, do spodni.
Big Flacha Mariusz
Big Flacha Mariusz 02.10.2020, 21:57
To nawet nie jest wypracowanie a wypocino - wypierdzina śmierdząca z daleka tłokiem czekoladowym z Białośliwia.
Koszałek Opałek
Koszałek Opałek 06.10.2020, 19:46
Na poparcie tej tezy podaje się - również na prośbę forumowiczów o zaprzeszłe teksty Szalbierza - wystapienie dowodzące nawyków ormowców do przemocy: Tygodnik Nowy 2006-01-11 13:51:06
"Spec od ptasiej duupy przypisał mi ponadto ,,poczucie przynależności do narodu, czort wie którego’’, na co mój kochany tata przeprowadził poważną rozmowę z moją kochaną mamą, czy aby 44 lata temu nie miała przypadkowego romansu z przedstawicielem najstarszej religii świata. Mama zaprzeczyła, zaś tata, który mamie wierzy, obiecał sobie, że jak kiedyś tego ,,Wolfa’’ dorwie, to mu z jego owłosionej wilczej duupy zrobi wielką ptasią kloakę." . Tata nie doczekał i umarł w 2009.
rodzina, rodzina, rodzina ach rodzina...
rodzina, rodzina, rodzina ach rodzina... 20.10.2020, 12:25
Co do faktycznego ojcostwa metrykalnego taty, jest wątpliwość, bo podobno był on sterylis a synuś się wziął z przygodnego walenia w sylwestra z przygodnym ogierem. Nie ten tato, co zmajstrował, ale ten, co wychował. Jak wychował, rzecz z innej beczki z wódką.
ktoś
ktoś 06.10.2020, 20:38
Biedny człeku! Na tym niby forum nie ma forumowiczów, a raczej są w śladowych ilościach i przypadkiem. Dwóch debili ( w porywach 4 ) pisze między sobą podniecając się niezdrowo i popuszczając w tzw. międzyczasie. Spójrz prawdzie w oczy. Numery IP nie kłamią.
nieznany
nieznany 18.10.2020, 22:14
Kto zna adresy internetowe IP musi być związany z administratorem lub z dostawcą sieci, jak na przykład Astra, Vectra, Emtel. W takim razie można założyć, że "ktoś" jest bandytą ze stajni GPS100, Czarnego Barana Pikadora (CBP) lub Białego Osła Pastucha (BOP). Grupa Pościgowo-Szpiegująca 100 została powołana 14 kwietnia 2006 roku przez właściciela holdingu-konglomeratu rolniczo-przemysłowo-handlowo-medialnego. Pierwszym hersztem tej grupy przestępczej był ówczesny redaktor naczelny tygodnika wydawanego przez holding – konglomerat. Wszystko się łączy i uzupełnia.
niepolityk
niepolityk 02.10.2020, 15:49
I bardzo dobrze. Niech się pisiarnia żre między sobą.
O jakość skórki, o powodzenie dam w futrach
O jakość skórki, o powodzenie dam w futrach 03.10.2020, 12:25
Różne są zapatrywania w narodzie na hodowlę na przykład norek. Jest bardzo ciekawy sposób uśmiercania tych zwierząt. Chodzi przede wszystkim o zachowanie nienaruszonego futra, bo na aukcjach londyńskich cena zależy od stanu skórki. Norkę do zabicia umieszcza się w ciasnej klatce. W tyłek wciska się elektrodę, co wprowadza zwierzę w stan wkuurwienia na maxa. Wtedy z drugiej strony, od pyska wkłada się do klatki drugą elektrodę i zamyka obwód. Norka z nerw łapie za elektrodę i fik. Jest skórka.
rodzinne tango_fox
rodzinne tango_fox 19.10.2020, 09:27
Pisał poeta:
Przyszła raz do mnie Wenus w futrze, ucałowałem boskie skronie
I rzekłem, ubierz sobie płaszczyk a futro zostaw mojej żonie.
nieznany
nieznany 20.10.2020, 12:28
Dobre....

Pozostałe