Marzę o kwalifikacjach olimpijskich

• 06.10.2020, 06:12
  • mario
Paula Kułaga z trzcianeckiego MDK, studentka pilskiej PUSS najbardziej utytułowana judoczka w naszym regionie, marzy o Olimpiadzie w Tokio!

Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Judo. Udane dla gospodarzy tego eventu. Trzcianka była na ustach całej sportowej rzeszy polskiego judo. Brawa za organizacje, za dwa medale naszych reprezentantów.

Nasi zawodnicy zdobyli dwa medale. Złoty medal i Mistrzostwo Polski po raz z rzędu zdobyła Paula Kułaga. Brąz dla Mistrza Polski juniorów Adama Stodolskiego. Team Józefa i Tomasza Jopków w pełni usatysfakcjonowany.

Paula Kułaga, krótko po uroczystości zakończenia mistrzostw:

Liczysz swoje trofea?

W tym roku zdobyłam piąty złoty medal Mistrzostw Polski z rzędu…

To już wiemy, ale tak ogólnie, nie bądź skromna…

Nazbierało się tego, ale nigdy nie zastanawiałam się nawet nad wszystkimi sukcesami. Największy sentyment jednak mam do medalu z 2012 roku. Tak! To najważniejsze trofeum w mojej karierze - brązowy medal mistrzostw Europy kadetów.

Rok 2019 był początkowo bez Twoich sukcesów?

W pierwszej połowie 2019 r. nie uczestniczyłam we współzawodnictwie, gdyż rehabilitowałam się po kontuzji barku, która skutkowała zabiegiem operacyjnym. Na swoich pierwszych zawodach po kontuzji - Pucharze Europy w Bratysławie zdobyłam 2 miejsce, kolejnym startem były MP, gdzie wywalczyłam złoty medal. Ponadto w 2019r. zdobyłam 3 miejsce na Pucharze Świata w Tallinie i 5 miejsce na Pucharze Świata w Perth.

Po raz pierwszy w mistrzowskiej imprezie przed własną publicznością. Jak się czułaś? Czy być może przytłaczała Cię w pewnym stopniu jakaś presja, czy może na odwrót – czułaś znakomitą motywację?

Z uwagi na pandemię zawody odbywały się bez publiczności. Startując w Trzciance odczuwałam presję, ale działała ona na mnie motywująco.

Jakie są twoje dzisiejsze związki z PUSS Piła?

Obecnie rozpoczynam studia magisterskie na kierunku ekonomia w PUSS w Pile.

Jaka jest sportowa przyszłość Pauli Kułagi?

Moim celem w dalszym ciągu jest zdobycie kwalifikacji olimpijskiej. Jednak na ten moment nie wiadomo jakie turnieje się odbędą.