TBS kończy kolejny budynek i…już myśli o następnym

  • 09.10.2020, 14:52
  • Krzysztof Kuźmicz
TBS kończy kolejny budynek i…już myśli o następnym Krzysztof Kuźmicz
36 mieszkań w tym budynku i 30 w kolejnym. Budowa pierwszego z nich ma się zakończyć w maju przyszłego roku i niemal natychmiast powinna wystartować druga inwestycja. Tak wyglądają plany pilskiego TBS, ostatnie w tej części miasta, czyli przy ulicy Andersa.

Nowy budynek przy Andersa pnie się w górę zgodnie z planem. Mimo pandemii i związanych z nią problemów, głównie w aspekcie dostaw, wykonawcy udaje się realizować kolejne etapy zgodnie z wcześniej przyjętymi założeniami.

- Jedyny problem jaki dostrzegamy, jako wykonawcy to właśnie dostawy. Pandemia spowodowała, że wiele firm zaprzestało produkcji czy też wstrzymało dostawy. To jedyny problem, ale radzimy sobie, więc nie ma żadnych zagrożeń związanych z terminami – zapewnił Leszek Kaźmierczak, dyrektor firmy Termbau, która realizuje zadanie przy Andersa.

Wspomniany brak opóźnień oznacza, że inwestycja powinna zakończyć się w maju. Obecnie budynek jest już niemal w stanie zamkniętym, co oznacza że jeszcze przed nadejściem prawdziwej zimy będzie można zakończyć ten etap i zająć się wnętrzem budynku. A tam znajdzie się 36 mieszkań o metrażu od 32 do 58 metrów kwadratowych.

- Zasiedlenie mieszkań odbędzie się w czerwcu przyszłego roku – zapewnił Remigiusz Dekarli, prezes pilskiego TBS. – Tą inwestycję, tak jak każdą inną realizujemy „pod klucz”, a więc mieszkanie będzie wykończone.

Średni koszt budowy tego budynku to 4 500zł za metr kwadratowy, co należy uznać za cenę dość niską, szczególnie w porównaniu do aktualnych stawek na rynku, gdzie obecnie trzeba zapłacić ok. 4 900zł, ale za stan deweloperski. Łączny koszt inwestycji to ponad 7 275 000 złotych, z czego prawie 3 275 000 zł, a więc 45%, stanowi bezzwrotne dofinansowanie z Fundusz Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Identyczną kwotę wyłożyła gmina (również 45 proc.), a pond 727 500 zł (10 proc.) stanowi udział własny TBS. Ostatni podmiot już szykuje się do wykonania podobnego budynku w sąsiedztwie obecnie budowanego.

- Będzie to bliźniaczy, troszeczkę mniejszy budynek. Będą one miały wspólny plac, a blok będzie sobie liczył 30 mieszkań – zdradził Remigiusz Dekarli.

Będzie to ostatnia inwestycja pilskiego TBS w tej części miasta, choć jak podkreśla prezes Dekarli, nie oznacza to ogólnie końca inwestycji w Pile. Już teraz planuje się działania w centrum, chociażby przy ul. Kujawskiej i Budowlanych.

Niemniej na razie trwa tworzenie listy osób, które będą mogły wkrótce odebrać klucze do mieszkań przy Andersa. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich tego typu inwestycjach, pierwszeństwo będą miały osoby startujące w ramach programu „Mieszkanie na start”, jak również znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej lub takie, które opuszczają dotychczasowe miejsca zamieszkania w związku z chociażby wyburzeniem budynku.

 

CAŁY ARTYKUŁ PRZECZYTASZ RÓWNIEŻ W NAJBLIŻSZYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO. W KIOSKACH JUŻ OD 13 PAŹDZIERNIKA

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hehe
hehe 10.10.2020, 09:23
ale Głowa się cieszy!

Pozostałe