MZK dowiezie na cmentarz na nowych zasadach

  • 26.10.2020, 12:33
  • Krzysztof Kuźmicz
MZK dowiezie na cmentarz na nowych zasadach MZK Piła
Koronawirus poprzestawiał zasady korzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej na okres Wszystkich Świętych. W Pile ograniczona będzie nie tylko liczba miejsc w autobusach, ale także dni, w których bezpłatna komunikacja będzie funkcjonować.

W tym roku wyjątkowo długo przyszło nam czekać na decyzję w sprawie kształtu komunikacji publicznej w okresie Wszystkich Świętych, w tym rozkładu jazdy autobusów linii specjalnych, które od kilku lat cieszą się niezmiennym zainteresowaniem pilan. Chętni muszą jednak pogodzić się z licznymi ograniczeniami.

- Linia specjalna będzie działała w weekend, 31 października i 1 listopada 2020 roku w godzinach 8.00/9.00-18.00. Autobusy pozostałych linii będą kursowały zgodnie z rozkładem – poinformował Urząd Miasta Piły.

To oznacza, że zamiast rozbudowanego rozkładu jazdy, który zapewniał połączenia przez kilka dni z wielu punktów Piły, mieszkańcy otrzymali rozkład kadłubkowy, zapewniający im połączenia tylko przez dwa dni i z jednego miejsca. Autobusy linii specjalnej będą bowiem kursowały tylko z placu Zwycięstwo pod bramę cmentarza komunalnego. Ograniczeń jest zresztą więcej.

- Autobusy nie będą zatrzymywały się na przystankach pośrednich, wejście do pojazdu będzie odbywało się środkowymi drzwiami i będzie koordynowane przez kontrolera. W wyniku zwiększonych obostrzeń w okresie epidemii, limit pasażerów w autobusie wynosi 30% liczby wszystkich miejsc dostępnych w pojeździe – dodaje UM Piły.

Zmianom nie ulegnie tymczasem wypracowany w poprzednich latach schemat organizacji ruchu dla autobusów, taksówek oraz samochodów osobowych. W czasach, gdy korzystanie z komunikacji miejskiej będzie wiązało się z wieloma ograniczeniami, bardzo możliwe, że więcej niż zwykle osób wybierze się na groby bliskich własnymi samochodami. Pamiętać należy przy tym, że jadąc z al. Poznańskiej będziemy mogli skręcić tylko w ulicę Motylewską, a dojazd do ul. Przemysłowej będzie niemożliwy dla kierowców samochodów osobowych. Z zasady tej wyłączone będą jedynie autobusy MZK, które będą mogły dojechać pod bramy cmentarza od strony ul. Przemysłowej, jak również kilkaset metrów dalej do pętli autobusowej, która znajduje się przy tej właśnie ulicy.

 

TEN ARTYKUŁ PRZECZYTASZ RÓWNIEŻ W NAJBLIŻSZYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

W SPRZEDAŻY JUŻ OD 27 PAŹDZIERNIKA

Krzysztof Kuźmicz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
daniel, graj!
daniel, graj! 31.10.2020, 19:01
Co Barabasza obchodzą autobusy w Pile, kiedy on ze Złotowa? A tam Agniecha czeka w drzwiach, pełna wszystkiego najlepszego, a szczególnie w jednym miejscu.
Ciekawski pumpernikiel
Ciekawski pumpernikiel 31.10.2020, 18:28
Czy pismaki na tym portalu śpią? Czy już nikt tutaj nie pracuje? Dlaczego nie ma aktualnych informacji? Czy cmentarze w Pile są zamknięte? Czy w Pile odbywają się podobne protesty, co w innych miastach? Jak nie ma kim robić, to może niech krótką notatkę prezes zarządu i naczelny w jednym Barabasz napisze! Jest jeszcze ten portal i Tygodnik Nowy, czy już nie ma?
śmierdź frajerom
śmierdź frajerom 31.10.2020, 18:57
Od kiedy animator sceny medialnej pan były - na szczęście - senator powściągnął swoje apetyty miejscowe, ograniczył aktywność w przetwórstwie, to i handel idzie inaczej, i media padaja na szlachetne ryło naczelnego. Za 2 lata Barabasz osiągnie wiek L. To nie jest czas burz i naporów, a pogłębiającej się łysiny, prostaty wielkiej jak flaszka z półlitrem wódki, wieczorem częściej spać się chce. Przefujarzył od 2007 roku 13 lat bezużytecznej roboty zaciemniającej na stanowisku naczelnego nikomu rozsądnemu niepotrzebnego zadymiarza dla pospólstwa. Po prostu Tygodnik Nowy tak się zestarzał jak Szalbierz z burdelowych ekscesach. Oni odchodzą jak stare duupy, których nikt nie chce nawet za darmo.

Pozostałe