Sygnalizacje świetlne bezdotykowe

  • 26.10.2020, 12:38
  • Krzysztof Kuźmicz
Sygnalizacje świetlne bezdotykowe
W związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem oraz by ograniczać możliwość jego rozprzestrzeniania się wśród mieszkańców, gmina Piła podjęła decyzję o zmianach w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnych wzbudzanych.

Wojska Polskiego, Bydgoska, Śniadeckich, ale i wiele innych miejsc w Pile, gdzie funkcjonują tzw. sygnalizacje świetlne wzbudzane czeka mała rewolucja. By zminimalizować ryzyko zakażenia poprzez dotknięcie miejsca, z którym wcześniej kontakt miała osoba zakażona koronawirusem, podjęto decyzję o przełączeniu tego typu sygnalizacji w tryb automatyczny.

- Na skrzyżowaniach sygnalizacja została przełączona w tryb stałoczasowy (światła zmieniają się w stałych odstępach czasu, piesi i rowerzyści nie muszą korzystać z przycisków do zmiany światła na zielone). Przyciski zostały wyłączone i odpowiednio zabezpieczone – informuje Urząd Miasta Piły.

Takie rozwiązanie jest już zresztą znane z okresu tzw. pierwszej fali pandemii koronawirusa. Wówczas również wszystkie sygnalizacje świetlne wzbudzane, czyli wymagające naciśnięcia przez pieszych czy rowerzystów przycisku, by doczekać się zielonego światła, zostały zaklejone taśmą, a cykl zmieniał się automatycznie.

 

TEN ARTYKUŁ PRZECZYTASZ RÓWNIEŻ W NAJBLIŻSZYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

W SPRZEDAŻY JUŻ OD 27 PAŹDZIERNIKA

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe