Hurtowe ilości narkotyków nie trafią na rynek

  • 24.11.2020, 10:20
  • Krzysztof Kuźmicz
Hurtowe ilości narkotyków nie trafią na rynek KPP Wałcz
Kryminalni z Wałcza, zatrzymali 30 letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Zarówno w mieszkaniu jak i w piwnicy funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy i prawie 400 gramów marihuany. Sąd w Wałczu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dobre rozpoznanie policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, doprowadziło do zatrzymania 30 letniego mieszkańca powiatu wałeckiego, podejrzanego o przestępczość narkotykową. Zaskoczony agresją zareagował na funkcjonariuszy.

Podczas przeszukania zarówno mieszkania jak i piwnicy, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad kilogram środków psychotropowych w postaci amfetaminy i prawie 400 gramów środków odurzających w postaci marihuany. Zgromadzony w tej sprawie przez policjantów materiał dowodowy pozwolił wałeckiej prokuraturze na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie dla podejrzanego.

Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu, przychylił się do wniosku prokuratora, poprzedzonego wcześniej wnioskiem Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełniony czyn 30 latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dzięki pracy wałeckich kryminalnych około 1200 porcji amfetaminy i 400 porcji marihuany nie trafi na czarny rynek.

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
11.06.2020
11.06.2020 30.11.2020, 09:35
45 11.06.2020, 22:35 a te c.h.u.j wciąż pisze sam z sobą?

Pozostałe