Kradzież skarbonek WOŚP

  • 16.01.2021, 15:22
  • Anna Czapla-Furtacz
Kradzież skarbonek WOŚP
Dwie skarbonki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z zebraną gotówka skradł z trzcianeckich sklepów 34-letni mieszkaniec miasta. Trafił już w ręce policji.

Mężczyzna przywłaszczył sobie w sumie ponad 670 złotych. Niestety, większość tek kwoty już wydał. Policji udało się odzyskać tylko część skradzionych pieniędzy- trochę ponad 150 złotych. Kwota wróciła już do kwestujących.

Ale po kolei...

Rzecznik prasowy KPP w Czarnkowie, Karolina Górzna-Kustra:- Mężczyzna za cel kradzieży wybrał sobie skarbonki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawione w dwóch sklepach spożywczych na terenie Trzcianki. 9 stycznia br. udał się do jednego ze sklepów w centrum miasta. Tam wykorzystując chwilową nieuwagę ekspedientki, zabrał z lady skarbonkę z datkami dla dzieci i niezauważony wyszedł. Skradziona gotówka widocznie nie wystarczyła mu na długo, bo w środę, 13 stycznia w podobny sposób ukradł kolejną skarbonkę. W sumie przywłaszczył pieniądze w kwocie ponad 670 złotych. Sprawami natychmiast zajęli się trzcianeccy kryminalni. Zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił wytypować osobę podejrzaną o kradzieże i rozpoczęli jej poszukiwania.

Złodziej wpadł w ręce trzcianeckich funkcjonariuszy w czwartek nad ranem. To 34-letni mieszkaniec Trzcianki, dobrze znany policji ze swoich wcześniejszych, podobnych dokonań. Został doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży.

Karolina Górzna-Kustra:- Sprawca w trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstw i złożył wyjaśnienia. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekawska podfruwajka
ciekawska podfruwajka 16.01.2021, 17:20
Co to znaczy WOŚP, bo nie wiem.
Wielkie Oszustwo Światowa Przewałka.
Wielkie Oszustwo Światowa Przewałka. 17.01.2021, 13:35
Wielkie Oszustwo Światowa Przewałka.
synJL
synJL 17.01.2021, 14:35
Wielki Odbyt Śmierdzący Pedalsko
Gesmo
Gesmo 17.01.2021, 16:53
Byłeś, wiesz.

Pozostałe