Bieg będzie inny niż poprzednie

  • 18.01.2021, 19:51
  • mario
Bieg będzie inny niż poprzednie
W tym roku już 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, sztab przy SP11 w Pile kolejny raz wspomoże Fundacje. W tym roku zbieramy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

 

- Poprzednie finały pokazały, że nasi mieszkańcy mają ogromne serca. Rok temu udało nam się zebrać 151 tyś zł. – mówi nam Blanka Ratajczyk, szefowa sztabu przy SP nr 11 w Pile.

W styczniu ubiegłego roku na stadionie MOSiR w ramach WOŚP odbył się VI bieg „Pobij dystans z sercem” zorganizowany przez Sztab działający przy Szkole Podstawowej nr 11 z Blanką Ratajczyk i Sonią Iwicką na czele.

Przypomnijmy, iż wzięło w nim udział ok. 1000 biegaczy, kijkarzy i po raz pierwszy rowerzystów.

Idea imprezy była taka, że każdy biegnie i „kijkuje” i pedałuje ile chce – a kilometry liczą się do wspólnego dystansu, który przeliczany jest następnie na konkretną, finansową pomoc dzieciom. Także całe wpisowe – 40 zł od osoby dorosłej i 20 zł od nieletniej - przekazywane było Fundacji WOŚP.

- Ten finał będzie nieco inny od poprzednich ze względu na pandemię, dlatego w tym roku niestety nasz coroczny bieg przybierze formę wirtualną – podkreśla nasza rozmówczyni.

- Co oznacza, że nie spotkamy się na stadionie. Bieg będzie trwał tydzień do dnia finału włącznie. W tym czasie każdy kto się zapiszę może biegać, spacerować, jeździć na rowerze, by potem w dniu finału udostępnić nam pokonane kilometry – dodaje Blanka Ratajczyk.

 Formuła biegu pozostaje niezmienna - zbieramy wspólne kilometry. Dla każdego zapisanego biegacza będzie pakiet startowy (numer startowy, maseczka z logo WOŚP, medal).

,,W tym roku znów ten bieg wspiera Dobrzyca. Mają ponownie wspaniałe rzeczy na licytacje m.in. koszulka Michała Kubiaka z Japonii, lot paralotnią nad Piłą, lot szybowcem nad gminą Szydłowo czy warsztaty fotograficzne ze Sławkiem Nakonecznym – a to tylko niektóre licytacje”

 

Całość wpisowego przekazana jest na fundacje WOŚP.

- Na ten moment już 500 biegaczy, którzy będą zbierać kilometry dla WOŚP, dołącz do Nas! Znajdziesz Nas na fb – wydarzenie: VII bieg w ramach 29 finału WOŚP w Pile! Pobij dystans z sercem! – podkreślają organizatorzy.

- W mieście będzie można spotkać 91 naszych wolontariuszy, którzy wyposażeni w maseczki i środki do dezynfekcji będą zbierać datki na rzecz WOŚP.

Już drugi rok z rzędu do sztabu SP 11 przyłączyła się Dobrzyca, która rok temu zebrała ponad 35 tyś. zł. - W tym roku mają ponownie wspaniałe rzeczy na licytacje m.in. koszulka Michała Kubiaka z Japonii, lot paralotnią nad Piłą, lot szybowcem nad gminą Szydłowo czy warsztaty fotograficzne ze Sławkiem Nakonecznym – a to tylko niektóre licytacje – mówi nam Blanka.

Wszystkie będą dostępne na stronie: www.licytacje-wosp.pl Zapraszamy wszystkich do wsparcia finału, w tym roku hasło finału brzmi: Wygrywamy! I wierzymy, że tak będzie, bo razem możemy więcej! Gramy do końca Świata i jeden dzień dłużej!

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe