Sołectwo dobrych ludzi dało radę

  • 02.02.2021, 13:25
  • Krzysztof Kuzmicz
Sołectwo dobrych ludzi dało radę
Innej możliwości nie było – Dobrzyca ponownie pobiła swój własny rekord środków zebranych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ogrom ciekawych fantów oraz za-angażowanie mieszkańców sprawiły, że pod tym względem Dobrzyca zawstydziła wiele innych, często znacznie liczniejszych miejscowości.

Jesteśmy przeszczęśliwi. Mimo, iż niemalże wszystko odbywało się w internecie to serce Dobrych Ludzi nie tylko z Dobrzycy, rozgrzały się do czerwoności!” - mówi organizator finału, mieszkaniec Dobrzycy, Radny Gminy Szydłowo Paweł Kądziela.

Licytacje pozwoliły zebrać 49 320 zł, do puszek wrzucono 13 842 zł, a eSkarbonka zgromadziła 986 zł.

Najwyższe kwoty z licytacji osiągnęły: koszulka Michała Kubiaka (6 700 zł), warsztaty fotograficzne ze Sławkiem Nakonecznym (1 525 zł), wyprawa z Jarkiem Ramuckim (1 225 zł), weekend w Chacie Na Polanie (1 176 zł), weekend w agroturystyce Baba Jaga (1 135 zł), projektowanie ogrodu od Szkółki Hinca z Dobrzycy (1 125 zł) oraz leśne poszukiwania tropów wilków z Pawłem Kryką (1 025 zł). Hitem okazały się też licytacje szparagów z lokalnej plantacji w Dobrzycy. Pięć licytacji dało orkiestrze 2 330 zł! Chętnie licytowano również kubki WOŚP z limitowanej edycji Dobrzyca, które dołożyły 1 654 zł!

Zbiórkę wsparła również społeczność Starej Łubianki. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta zebrali 2108 zł, szczodrze dołożyli się również miejscowi przedsiębiorcy.

W niedziele przedpołudnie mieszkańcy Dobrzycy oraz goście mieli okazję do zakupu ciast, wzięcia udziału w zabawie fantowej, czy napicia się gorącego napoju. To wszystko pozwoliło zebrać do puszek 13 842 zł.

„Tak wielki sukces to efekt połączenia serc wielu osób, nie tylko z Dobrzycy, ale z całej Gminy Szydłowo oraz z Piły. Stworzyliśmy świetną orkiestrową drużynę, która zagra nam jeszcze niejeden raz. Warto podkreślić, że dotychczasowe dwa finały WOŚP w Dobrzycy przyniosły orkiestrze niespełna 100 000 zł!” – dodaje Paweł Kądziela.

 

O KOLEJNYM REKORDZIE W DOBRZYCY W AKTUALNYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

W KIOSKACH OD WTORKU 2 LUTEGO

Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe