Będą drogi, tarasy, oświetlenie…

  • 11.02.2021, 11:42
  • Pik
Będą drogi, tarasy, oświetlenie…
Jak podkreślił burmistrz Trzcianki, przedstawiony budżet oparty jest na współpracy zarówno z radnymi, mieszkańcami, jak i z województwem wielkopolskim oraz powiatem czarnkowsko - trzcianeckim. Czwartkowe posiedzenie w dniu 4 lutego zwołał i poprowadził nowy przewodniczący rady Robert Matkowski.

Tak pracowitego i czasochłonnego posiedzenia nie pamiętają najstarsi stażem radni. Zmiany zaproponowane podczas posiedzeń poszczególnych komisji, burmistrz Krzysztof W. Jaworski, wprowadził autopoprawkami. Dochody gminy Trzcianka w 2021 roku wyniosą 123.347.408,16 zł, natomiast wydatki 125.693.639,96 zł przy deficycie -2.346.231,80 zł. Gmina spłaci też kredyty w wysokości 2.490.000 zł, zaś przychody zaplanowano na poziomie 4.836.231,80 zł.

I tak na 2021 rok zaplanowano m.in.: budowę drogi przy ul. Fabrycznej, przebudowę drogi na ul. Staszica, budowę drogi do Białej wraz ze ścieżką rowerową i budowę drogi rowerowej z Sarcza do Trzcianki (wraz z powiatem), budowę chodnika i parkingu na ul. Broniewskiego, budowę dróg osiedlowych na os. XXX-lecia, budowę dróg z płyt jomb na terenach wiejskich, przebudowę drogi i parkingów przy Szkole Podstawowej Nr 2. W założeniach jest też opracowanie projektu organizacji ruchu w Trzciance, przebudowa ul. Krętej, budowa tarasów widokowych wraz z wiatą w Radolinie, wykonanie projektu technicznego budowy remizy w Nowej Wsi, oświetlenie przejść dla pieszych, budowa punktu przeładunkowego odpadów komunalnych na PSZOK oraz przebudowa budynku użytkowego na Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Rychliku. Po przegłosowaniu blisko 60 autopoprawek, ostatecznie 19 głosami „za”, przy 1 wstrzymującym się i jednym nieobecnym, budżet gminy Trzcianka na 2021 rok został przyjęty.

Czwartkowa sesja Rady Miejskiej Trzcianki ze względu na ilość i ważkość tematów trwała ponad dziewięć godzin(!) Nie zabrakło na nim gości z zewnątrz - w tym parlamentarzystów i przedstawicieli sejmiku wielkopolskiego: posłanki Marii Małgorzaty Janyska, posłów Krzysztofa Paszyka i Krzysztofa Czarneckiego, radnych sejmiku - Mirosławy Rutkowskiej-Krupka i Adama Bogrycewicza, którzy złożyli obecnym na sali oraz wszystkim mieszkańcom nie tyko życzenia noworoczne, ale także podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat prowadzonej przez nich działalności na rzecz gmin oraz społeczności lokalnych. Kolejne posiedzenie trzcianeckich rajców wyznaczono na 25 lutego.

 

TEN ARTYKUŁ PRZECZYTASZ W NAJNOWSZYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

W KIOSKACH OD 9 LUTEGO

Pik

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe