Kubiak apeluje do samorządowców: więcej działania, mniej gadania

  • 16.02.2021, 13:38 (aktualizacja 16.02.2021, 13:40)
  • Krzysztof Kuźmicz
Kubiak apeluje do samorządowców: więcej działania, mniej gadania
Sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą – tak poseł Marta Kubiak tłumaczy za-chowanie burmistrzów Chodzieży i Wągrowca, którzy ostatnio krytykowali rządowy program szczepień. Jej zdaniem ci samorządowcy sami nie zrobili zbyt wiele, by poziom osób zaszczepionych w ich gminach nie był jednym z najgorszych w województwie wielkopolskim.

Liczba osób zaszczepionych przekroczyła niedawno w naszym kraju 2 miliony. To jeden z najlepszych wyników w całej Unii Europejskiej. A jednak chwilowego przestoju w dostawie kolejnych szczepionek nie mogli nie wykorzystać burmistrzowie Chodzieży i Wągrowca – Jacek Gursz i Jarosław Berendt. Obaj krytykowali rządowy program szczepień. Trudno się dziwić, że odczucia mają takie, a nie inne, bo właśnie zarządzane przez nich miasta szorują po dnie, jeśli chodzi o liczbę osób zaszczepionych. Zdaniem poseł Marty Kubiak, wystarczyłoby wziąć swój los we własne ręce i chociażby zachęcać do otwarcia kolejnych punktów szczepień, zamiast wylewać swoje żale na łamach mediów.

- Ostatnio włodarze Chodzieży czy Wągrowca otwarcie atakują rząd za realizację programu masowych szczepień. To dokładnie ci sami panowie – Gursz i Berendt – w których samorządach poziom szczepień jest jednym z najgorszych w całym naszym województwie, a punktów szczepień po prostu brakuje. Czy skoro w innych samorządach wygląda to lepiej, a akurat w Chodzieży i Wągrowcu kiepsko, to rzeczywiście wina rządowego programu? A może panowie mogliby od czasu do czasu odkleić się od stołków i np. podjąć rozmowy z placówkami, w których mogłyby być wykonywane szczepienia, by wszystko wyglądało lepiej, by takich punktów było więcej, by dostęp do nich był łatwiejszy? W innych jednostkach sobie poradzili, a w Chodzieży i Wągrowcu wybrali drogę na skróty, czyli marudzenie, zamiast działania – podkreśla poseł Kubiak.

Jako kolejny przykład podaje organizację bezpłatnego transportu na szczepienia dla osób niepełnosprawnych czy mających trudności z dostaniem się do punktu szczepień. Rząd taki transport refunduje według ustalonych wcześniej stawek, które tak naprawdę w wielu samorządach pokrywają całkowity koszt takiej operacji. Tymczasem akurat w tym zakresie wielu samorządowców ustawia się w pierwszej kolejności po orderu, organizację transportu traktując jako swój własny sukces i nawet nie zająkną się na temat refundacji ze środków rządowych.

- Samorządowcy związani z jedynym słusznym (na szczęście od pewnego czasu mało znaczącym) ugrupowaniem raczą pomijać ten fakt. Organizacja transportu to ich i tylko ich sukces. Nie dziwię się. Tu akurat niewiele można zepsuć, nawet jeśli jest się przyklejonym do stołka samorządowcem, więc akurat w tym przypadku chwalą się, jakby załatwienie auta do transportu osób było ich największym osiągnięciem na stanowisku burmistrza. I być może rzeczywiście jest, bo w niektórych przypadkach trudno szukać większych sukcesów – podkreśla poseł Kubiak.

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lubiejący łądne ***czki
lubiejący łądne ***czki 21.02.2021, 15:22
Marta Kubiak mogłaby zmienić zdjęcie na bardziej dojrzałe, bo tu wygląda jak omal abiturientka przed studniówką.
medycyna paliatywna
medycyna paliatywna 20.02.2021, 14:12
Kroplówka reklamowa
Od szefa ze Śmiłowa
возьми шаль
возьми шаль 19.02.2021, 23:21
Borubar ma takie działo, że tylko gadać i gadać, i gadać.
andrologia praktyczna dla impotentów
andrologia praktyczna dla impotentów 20.02.2021, 10:53
Tak się dzieje po prostu
Wskutek prostaty rozrostu.
o ciągu towarzyszy głuptaków
o ciągu towarzyszy głuptaków 20.02.2021, 11:00
Faktycznie, jako rzecznik swojego pana i władcy ma gadane. Byle długo, rozwlekle, kłamliwie, nie na temat. Taki spec, to dywagator.
Pierwowzorem Borubara może być zapiekły komuch z zakładów sprzętu oświetleniowego Polam - niejaki Borzęcki, co to potrafił gadać potoczyście na tematy partyjne przez godzinę, zapętlać się, i znów apiat', to samo.
Barbie
Barbie 19.02.2021, 20:02
A Borubar działa czy gada?

Pozostałe