Kontrole wśród właścicieli czworonogów

  • 24.03.2021, 17:30
  • eEs
Kontrole wśród właścicieli czworonogów
Podczas marcowej sesji Rady Miejskiej rozpatrzono zmianę uchwały w sprawie wprowadzenia opłaty od posiadania psów oraz ustalono wysokość i sposób jej poboru.

Opłata od posiadania psów płatna jest bez wezwania do dnia 30 kwietnia każdego roku, a w przypadku powstania obowiązku podatkowego w ciągu roku w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego za pośrednictwem sołtysów lub na konto bankowe Gminy. Roczną stawkę opłaty od posiadania jednego psa określono w kwocie 100zł. Od opłaty zwalnia się posiadanie psa: pochodzącego ze schroniska, w którym został umieszczony na zlecenie Urzędu Miejskiego w Wyrzysku; pochodzącego z akcji adopcyjnej prowadzonej przez Urząd Miejski w Wyrzysku w stosunku do psów bezdomnych znajdujących się na terenie miasta i gminy Wyrzysk; trwale oznakowanego czipem (mikroprocesorem) na podstawie zaświadczenia wystawionego przez lekarza weterynarii, oraz zgłoszeniu i udokumentowaniu tego faktu organowi podatkowemu (mikroczip musi być zarejestrowany w jednej z istniejących baz rejestracji mikroczipów).

Od opłaty zwalnia się: członków personelu przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych oraz innych osób zrównanych z nimi na podstawie ustaw, umów lub zwyczajów międzynarodowych, jeżeli nie są obywatelami polskimi i nie mają miejsca stałego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - pod warunkiem wzajemności; osoby zaliczone do znacznego stopnia niepełnosprawności w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych - z tytułu posiadania jednego psa; osoby niepełnosprawne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych - z tytułu posiadania psa asystującego; osoby w wieku powyżej 65 lat prowadzących samodzielnie gospodarstwo domowe - z tytułu posiadania jednego psa; podatników podatku rolnego od gospodarstw rolnych - z tytułu posiadania nie więcej niż dwóch psów.

Straż Miejska w ww. temacie będzie prowadziła kontrolę.

eEs

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe