Policjanci już w nowej komendzie

  • 02.12.2021, 12:15
  • Krzysztof Kuzmicz
Policjanci już w nowej komendzie
Na początku tygodnia oddano do użytku nowy budynek Komendy Powiatowej Policji w Pile. Inwestycja warta 75 mln zł rozpoczęła się w 2020 roku.

Choć pierwsze prace projektowe rozpoczęły się w 2019 roku, to za rok, w którym rozpoczęto inwestycję uznaje się początek 2020. W ciągu kilkunastu miesięcy od podstaw wybudowano nowy budynek Komendy Powiatowej Policji, do którego przenosi się 230 policjantów oraz 60 pracowników cywilnych. Warunki pracy zmieniły się nie do poznania.

- Myślę, że tą zmianę można zauważyć gołym okiem. Wystarczy spojrzeć jak te dwa budynki wyglądają. Funkcjonalność starego budynku nie była taka, jak tego nowego. Także wieloletnie użytkowanie miało na to wpływ. Chociażby dyżurka, czyli serce komendy, gdzie spływają wszystkie informacje i komunikaty od mieszkańców, wyposażona w nowoczesny system monitoringu, ekran, na którym można wyświetlić wiele komunikatów jednocześnie - to wszystko dla nas ogromne usprawnienie. To naprawdę już XXI wiek i komfortowe warunki. Policjanci nie mogli się już doczekać przeprowadzki – powiedział Marcin Kowalski, komendant powiatowy policji w Pile.

Nowo wybudowany obiekt składa się z trzech budynków z przeznaczeniem administracyjno-biurowym, garażowo-magazynowym oraz kojcami dla psów służbowych. Do dyspozycji policjantów oraz pracowników utworzono zaplecze sportowe, magazyny połączone z pomieszczeniami warsztatowymi do obsługi pojazdów, magazyn dowodów rzeczowych, nowoczesny parking z oświetleniem. Projekt przewidział również szatnie z pełnym zapleczem sanitarnym, z których korzystać będą funkcjonariusze realizujący służbę zewnętrzną. Kolejnym ważnym z perspektywy policjantów miejscem jest sala ćwiczeń oraz siłownia. Wszystkie te miejsca na żywo zobaczył m.in. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, który zapowiedział, że to nie ostatnie inwestycje w służby mundurowe w naszym regionie.

- Proces analiz cały czas trwa. Program modernizacji na lata 2017-2020 dobiega końca, ale na szczęście po obradach rządu został przyjęty projekt na kolejne cztery lata. Tam te środki, które są zaplanowane są jeszcze wyższe niż w poprzednim programie, bo to jest 10 miliardów złotych – powiedział.

Jak zdradził, możemy już teraz oczekiwać inwestycji w Szkole Policji w Pile oraz w posterunki, choć tutaj nie określono już szczegółów. Niemniej wiadomo, że w planach jest także tworzenie nowych posterunków, wraz z zapewnieniem w nich ośmiu etatów. Wszystko to ma być finansowane z programu, który wystartuje już w 2022 roku.

Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe