Doktor Krzewiński x 3

  • 07.12.2021, 09:52
  • mario
Doktor Krzewiński x 3
Jak już wiemy, lekkoatleci pilskiej Gwdy ostatnimi udanymi startami w biegach przełajowych, w Tomaszowie Lubelskim i Luboniu, zakończyli sezon 2021. Co by nie mówić, kolejny udany!

W najbliższym czasie planujemy to udowodnić, przypominając najlepsze starty podopiecznych PLKS Gwda.

 

Póki co nadal mamy fajne informacje o  wyjeździe średniodystansowca Mikołaja Czechowicza, członka kadry narodowej na dwudniowe badania wydolnościowe w Resortowym Centrum Medycznym w Warszawie.

Z kolei pięcioro innych, młodych zawodników „Gwdy” brało udział w zgrupowaniu sportowym PZLA w Szklarskiej Porębie. W górskim kurorcie uczestniczyli Agata Łańska, Hanna Krajewska, Dawid Hajduk, Oliwier Kamiński i Hubert Margowski.

Tradycyjnie już, w tym okresie, jak co roku trenerzy klubowi Ignacy Krzewiński, Zbigniew Łapacz, Przemysław Sobkowski i Andrzej Wawruszak, biorą udział wzięli udział w konferencjach kalendarzowych, podsumowujących miniony sezon w Wojewódzkich Zrzeszeniu LZS i Wielkopolskim Związku Lekkiej Atletyki.

Teraz w Poznaniu m.in. pilscy szkoleniowcy ustalili, że PLKS „Gwda” w sezonie 2022, oczywiście w Pileb, ędzie organizatorem trzech dużych imprez lekkoatletycznych: tj. 6 maja Mistrzostw Wielkopolski Zrzeszenia LZS, 14 maja Ogólnopolskiego Mityngu „Gwdy” oraz w tym samym dniu Wojewódzkich Zawodów LDK.

Ba, są też propozycje zorganizowania dużej krajowej imprezy tj. Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS z udziałem wielu czołowych polskich lekkoatletów. Czas pokaże.

Podczas konferencji Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki, przewodniczący Wojewódzkiej Rady Trenerów dr. Ignacy Krzewiński podsumował  minioną czteroletnią kadencję. W głosowaniu tajnym  dokonano wyborów  nowej pięcioosobowej  WRT. W jej skład wszedł ponownie jedyny przedstawiciel naszego regionu, trener klasy  mistrzowskiej dr.Krzewiński.

Co więcej, na zlecenie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki  przeprowadzono również wybory z Wielkopolski na Krajowy Zjazd Trenerów PZLA, który odbędzie się 8 stycznia2022 r. w Warszawie. W skład czteroosobowej delegacji Wielkopolski znalazł się ie kto inny jak Pan Ignacy, który tym samym będzie mógł kandydować do  Centralnej Rady Trenerów PZLA, w której  działa już nieprzerwanie od paru kadencji…

Mariusz Markowski

 

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe