GRABEK jesteśmy z Tobą!

  • 04.04.2022, 22:00 (aktualizacja 05.04.2022, 17:57)
  • mario
GRABEK jesteśmy z Tobą!
Zrzutka, wpłata na konto i Bieg Charytatywny to jedno. Myśl Adamie pozytywnie, tak jak ja myślę i wciąż takie pomysły jak teraz dla Ciebie, mobilizują mnie bardziej do walki, którą i Ty wygrasz!

 

Zbiórka, w ramach powrotu świetnego trenera pilskich siatkarek - Adama Grabowskiego - do zdrowia i zaraz po tym Charytatywny Bieg Nocny (22 kwietnia godz. 20.00), to pomoc i pomysły m.in. nieocenionej grupy Andrzeja Grobelnego i jego przyjaciół oraz Weroniki Prabuckiej i Rafała Misiorka, przyjaciela Adama Grabowskiego, do których mam nadzieję, przyłączy się wielu, nie tylko fanów siatkówki w kraju.

 

Życie bywa piękne, ale też i okrutne. Adamowi, którego wszystkich zasług dla rozwoju pilskiej siatkówki, trudno nawet tu wymienić, zdiagnozowano nieuleczalną chorobę – stwardnienie rozsiane boczne zanikowe.

Wielu orientuje się, że jest to bardzo poważne schorzenie polegające na uszkodzeniu centralnego lub obwodowego układu nerwowego. Do głównych objawów należą zaniki mięśni kończyn, fascykulacje mięśni oraz stopniowa utrata sprawności ruchowej i niedowład kończyn dolnych.

To wielki dramat dla ludzi dotkniętych tą chorobą.

Na profilu SPS Volley, Ci co o nim pamiętają napisali: Dla Pana Adama, dla którego sport jest podobną czynnością do oddychania - to niesamowicie ostry i głęboki cios.

Rafał Misiorek, przyjaciel Adama przypomina: Aby zniwelować pozostawioną ranę, Pan Adam musi poddać się silnej terapii, której celem będzie poprawa stanu jego zdrowia i samopoczucia. Kto wie, może umożliwi mu to dalszą pracę z dziećmi i młodzieżą, która wywoływała szeroki uśmiech na jego twarzy i poczucie spełnienia.

Mark Twain i jego przesłanie: Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj …

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że osiągnięcia Adama dla PTPS Piła nie byłyby możliwe bez jego zaangażowania, pasji, wiedzy i doświadczenia. W tym roku miał zająć się pracą z dziećmi i młodzieżą. Niestety, aktualnie nie jest to możliwe.

Stwardnienie rozsiane boczne zanikowe, to choroba szybko postępująca. Leczenie ma na celu tylko łagodzenie występujących objawów oraz usprawnianie pacjenta. W medycynie konwencjonalnej nie ma na nią leku ani odpowiedniej terapii.

- Nie poddajemy się jednak. Piszę w imieniu swoim, rodziny i grona przyjaciół wspierających Adama. Chcemy skorzystać z alternatywnych metod leczenia i stawiamy na medycynę chińską – podkreśąla Rafał Misiorek,.

Medycyna chińska jest medycyną holistyczną – postrzega człowieka w połączeniu ze wszystkimi aspektami jego życia. Dlatego wierzymy, że może ona przyczynić się do wyzdrowienia, zatrzymania bądź opóźnienia szybko postępującej choroby.

Adam ma umówioną konsultację na czwartek 31 marca 2022 w Klinice Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Warszawie. 01 kwietnia 2022 czyli w dniu swoich urodzin Adam rozpocznie swoją terapię, która potrwa 10 tygodni. Szacowane koszty terapii to około 25 000zł. Na koszty składają się: Konsultacje lekarskie w cyklach co 20 dni, Indywidualnie dostosowane mieszanki ziołowe, Akupunktura, Specjalnie dobrana dieta, Terapia bioenergetyczna, Przejazdy

To będzie 10 długich tygodni. Z nadzieją i wiarą, że wszystko się zmieni i uda się wyleczyć lub zatrzymać rozwój choroby. Może się jednak zdarzyć, że terapia będzie wymagała powtórzenia po przerwie na regenerację i asymilację.

Potrzebne są środki na pokrycie kosztów terapii. Każda złotówka ma znaczenie. Wpłat można dokonywać na…

1. Wpłata na konto:

Rafał Mysiorek mBank 21 1140 2017 0000 4502 0372 8029

tytułem – „Pomoc dla Adama”

2. Udostępnienie strony w mediach społecznościowych, żeby jak najwięcej osób miało informację o możliwości pomocy

3. Dobre słowo jako oznaka wsparcia

Wejdź na: https://zrzutka.pl/mdtdkz?fbclid=IwAR1NjVqJsrmE6OoKWCxBaIPwAa-12-ii5_8mxbLs2IjeNpQGWQw-JxXK8IU

Ponadto zapraszamy 22 kwietnia o 20.00 na Charytatywny Bieg Nocy. Dotąd odbyło się wiele takich przedsięwzięć, m,.in dla Patrycji. Czy niżej podpisanego.

- Jakie są nasze marzenia? Pytają organizatorzy. - Żebyśmy nigdy więcej nie musieli organizować Pilskiego Nocnego Biegu Charytatywnego, czyli po prostu żeby wszystkie dzieciaki były zdrowe, a te które już potrzebują pomocy, otrzymują ją z NFZ, a nie od ludzi dobrego serca."- takimi słowami Marcin w rozmowie z Mariuszem opisywał V Pilski Nocny Bieg Charytatywny.

Teraz 8 edycja. Nie może Cię zabraknąć!

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe