Parawan? Jestem na tak!

  • 09.03.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Parawan? Jestem na tak!
Zasłaniają, oddzielają, sprawiają, że przestrzeń przestaje być zwyczajna, staje się zaś pełna stylu.

Parawany dekoracyjne, bo o nich mowa, to dziś jeden z najskuteczniejszych sposobów na przeprowadzenie na danej przestrzeni wspanialej rewolucji. Okazuje się bowiem, że wcale nie trzeba przeprowadzać generalnego remontu, nie trzeba malować ścian, nie trzeba kupować nowych mebli, aby zmienić wnętrze. Dopasowany odpowiednio do kolorystyki i stylu panującego w pomieszczeniu parawan okaże się bowiem przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Sprawdź sam!

O cenach słów kilka

w czasach dawniejszych parawany były zdecydowanie towarem luksusowym, zatem mogli sobie na ich zakup pozwolić jedynie najbardziej  zamożni. Dziś jednak sytuacja ta prezentuje się już zupełnie inaczej, bowiem już za około 400 złotych można mieć niezwykle stylową, bardzo modną, nowoczesną  (ale i niepozbawioną ciekawych tradycji) dekoracji. Czy warto się zatem na to rozwiązanie zdecydować? Tak!

Nie tylko do wnętrz domów i mieszkań

Oczywiście dekoracyjne parawany bardzo dobrze komponują się w naszych przestrzeniach mieszkalnych. Czemu konkretnie służą? Mogą na przykład oddzielić przestrzeń sypialną w pokoju dziennym od pozostałej, mogą sprawić, że pokój dwojga dzieci będzie podzielony na dwa mniejsze kąciki, mogą ciekawie udekorować pokój nastolatka i jednocześnie sprawić, by miejsce, w którym zwykł on składować ubrania, będzie sprytnie ukryte.

Jednak tego typu ozdoby niezwykle chętnie wykorzystuje się dziś także w innego rodzaju miejscach. Przykład? Chociażby w poczekalniach i gabinetach medycznych, w których istnieje potrzeba oddzielenia od siebie elementów przestrzeni o różnym przeznaczeniu (na przykład strefy dla pacjenta, klienta czy też petenta).

Na szczęście jednak wybór wzorów jest dziś tak duży, że każdy może znaleźć idealny dla siebie egzemplarz. Dekoracyjne parawany niezmiernie ciekawie będą się również komponowały w butikach oraz gabinetach piękności.

Dopasowane do typu przestrzeni

Kiedy zamierzamy wkomponować parawan w niewielką przestrzeń, z całą pewnością powinniśmy wybrać ten składający się z trzech składanych paneli. Jasne barwy optycznie powiększą nawet bardzo mały pokoik. Kiedy chcemy, by efekt ten był zwielokrotniony, wybierzmy modele 3d. Gdy jednak pragniemy oddzielenia różnych stref w nieco większym wnętrzu, przychodzi czas na te znacznie szersze modele.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: