Co powinno obejmować ubezpieczenie dla sportowców?

  • 11.05.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Co powinno obejmować ubezpieczenie dla sportowców?
Aktywność fizyczna jest domeną nie tylko zawodowców, ale i amatorów. Praktycznie każdy zna kogoś, kto bierze udział w maratonach, jeździ na nartach lub nurkuje. Wiele osób regularnie bowiem trenuje różne sporty, także te wyczynowe. Na potrzeby właśnie tych osób, powstało ubezpieczenie dla sportowców. Co w nim znajdziemy?

Co i gdzie może przydarzyć się sportwcom?

Każde uprawianie sportu (wyczynowe, zawodowe czy też amatorskie), niesie ze sobą ryzyko wypadku i uszkodzenia ciała. Złamana ręka, potłuczenie ciała, uraz głowy, obrażenia wewnętrzne – to nie jedyne kontuzje, na skutek których możemy potrzebować opieki lekarskiej. Może też zdarzyć się, że powstałe urazy będą na tyle poważne, iż konieczny będzie nasz pobyt w szpitalu. I rehabilitacja.

Fani aktywnego wypoczynku to nie tylko osoby, które odwiedzają siłownie, chodzą na basen czy jeżdżą na rowerze po najbliższej okolicy. Wielu z nas wyjeżdża przecież za granicę nurkować, zdobywać górskie szczyty lub jeździć na nartach. A niestety wypadki mogą przydarzyć się także i tam. Dlatego warto być na nie przygotowanym i wykupić ubezpieczenie dla sportowców.

Polisa dla sportowców a koszty akcji ratowniczej

Każdy sportowiec, planujący wyjazd za granicę, powinien wykupić ubezpieczenie, pokrywające koszty akcji ratowniczej. Dlaczego? Otóż działania zagranicznych służb ratunkowych, mogą kosztować nawet tysiące złotych. Albo euro! Nie zapominajmy, że za granicą nie działa nasze ubezpieczenie zdrowotne w ramach NFZ. Poza Polską jesteśmy więc zdani tylko na to, które sami kupimy.

Polisa dla sportowców przyda nam się także wtedy, gdy jedziemy w polskie góry. Wszak nie mamy gwarancji, że na skutek wypadku nie znajdziemy się nagle u naszych zagranicznych sąsiadów. Nasze ubezpieczenie musi też obejmować transport medyczny do kraju, w razie gdybyśmy ulegli poważnej kontuzji. W innym wypadku czeka nas tylko jedno: gigantyczne koszty zagranicznego leczenia, na które może zabraknąć nam pieniędzy.

Ubezpieczenie nnw dla sportowców

Ubezpieczenie NNW (czyli następstw nieszczęśliwych wypadków) to kolejna obowiązkowa pozycja w polisie sportowej. Jeśli na skutek wypadku dojdzie do trwałego uszczerbku na naszym zdrowiu, ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie. Dostaniemy je w przypadku złamania kości lub rozstroju zdrowia, przez które sprawność naszego organizmu zostanie ograniczona.

Zanim jednak kupimy polisę, sprawdźmy w OWU, czy ubezpieczenie nnw dla sportowców obejmuje uprawianie sportów ekstremalnych i wysokiego ryzyka. Może bowiem okazać się, że trzeba je wykupić osobno. Warto oczywiście zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie sportowe, aby mieć pewność, że w kryzysowej sytuacji otrzymamy profesjonalną pomoc.

Ubezpieczenie sprzętu sportowego

Ubezpieczenie sportowe powinno obejmować sprzęt sportowy. Niejednokrotnie jesteśmy przecież w posiadaniu profesjonalnego i drogiego ewkipunku. Zabierając go ze sobą, chcielibyśmy na pewno mieć pewność, że w razie jego kradzieży lub uszkodzenia, dostaniemy odszkodowanie, które pozwoli nam go naprawić lub kupić nowy.

Ubezpieczenie dla sportowców powinno więc obejmować także i takie zdarzenia. Na szczęście dość często, ubezpieczyciele opłacają nie tylko naprawę sprzętu sportowego, ale i wypożyczenie sprzętu zastępczego. Polisa chroni więc chroni nie tylko nasz ekwipunek, ale i zasoby naszego portfela.

OC dla sportowca

Uprawianie sportów to nie tylko ryzyko poniesienia kontuzji, ale i niestety wyrządzenia krzywdy osobom trzecim lub ich mieniu. Do takiego zdarzenia może dojść podczas jazdy na nartach, rowerze lub na rolkach. Przez nieuwagę możemy przecież kogoś potrącić lub zniszczyć jego własność, niosąc na przykład ciężką butlę z tlenem do nurkowania czy długie kijki od nart.

Warto więc być przygotowanym na takie sytuacje. Dzięki polisie to nasz ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym finansową rekompensatę. A my zaoszczędzimy sporo pieniędzy.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: