OC za ponad 1000 zł? Sprawdź czy da się obniżyć

  • 24.04.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
OC za ponad 1000 zł? Sprawdź czy da się obniżyć
Ponad 1000 zł – jeśli tyle kosztuje Twoje OC, to wiedz, że płacisz stosunkowo dużo, co zresztą z pewnością odczuwasz w swoim domowym budżecie. Czy da się to zmienić i obniżyć cenę obowiązkowej polisy dla kierowców? Oczywiście, że tak – dowiedz się, jak to zrobić.

1. Znajdź najtańszą ofertę

Podstawowym sposobem na obniżenie ceny OC jest znalezienie najtańszej oferty. Jak zapewne wiesz, cena polisy zależy w dużej mierze od towarzystwa – podczas gdy w jednej firmie zapłacisz, przykładowo, 1500 zł, ubezpieczenie OC na najtaniejuagenta.pl w innym towarzystwie znajdziesz w cenie 800 zł. Pamiętaj więc, żeby za każdym razem, kiedy przedłużasz lub wykupujesz obowiązkową polisę, porównywać oferty i poszukiwać tej najtańszej. Możesz to zrobić poprzez wspomniany kalkulator OC, jak również u agenta ubezpieczeniowego.

2. Uzyskaj pełne zniżki za bezszkodową jazdę

Aby jak najbardziej obniżyć cenę OC, należy uzbierać maksymalne zniżki ubezpieczeniowe w wysokości 60 lub 70%. Jest to możliwe po kilku latach bezszkodowej jazdy, ponieważ za każdy rok towarzystwa przyznają z reguły 10% obniżki. Jednocześnie za wszelkie kolizje, stłuczki i wypadki odbierają zniżki, co prowadzi do podwyżki składki ubezpieczeniowej. Okazuje się więc, że uważna i bezszkodowa jazda jest nie tylko bezpieczna, ale również tania.

3. Dodaj drugiego właściciela do dowodu

Masz mniej niż 28 lat i z powodu wieku jesteś obarczony wysokimi składkami? A może dopiero niedawno udało Ci się zdać egzamin na prawo jazdy i nie miałeś szans wypracować zniżek ubezpieczeniowych? W takim razie Twoje ubezpieczenie będzie bardzo drogie – chyba że w dowodzie rejestracyjnym dodasz drugiego właściciela, który może wnieść duże zniżki. To znana i powszechnie wykorzystywana przez młodych oraz niedoświadczonych kierowców metoda na tańsze OC.

4. Opłata składki za jednym razem

Jeśli chcesz obniżyć cenę OC, a składkę opłacasz w ratach, następnym razem ureguluj ją za jednym razem. Zrezygnuj z rat, bo wiążą się one z dodatkowymi, niepotrzebnymi kosztami, które mogą sięgać nawet 30% podstawowej ceny ubezpieczenia.

5. Wybierz bezpieczne i spokojne auto

Jesteś właścicielem samochodu sportowego lub auta z potężnym silnikiem pod maską? Jak pokazuje kalkulator OC Najtaniej u Agenta, tego typu pojazdy są bardzo drogie w ubezpieczeniu, dlatego chcąc zredukować składkę, kupuj samochody uchodzące za spokojne i bez dużego silnika, który nie osiąga zawrotnej mocy. Na najniższą składkę mogą liczyć właściciele typowo miejskich aut, z niewielką liczbą koni mechanicznych i małą pojemnością skokową.

Grupa Tipmedia
Podziel się: