Kalkulator OC sposobem na tańsze OC

  • 25.04.2018, 15:00
Kalkulator OC sposobem na tańsze OC
Wysokie ceny obowiązkowej polisy OC sprawiają, że kierowcy narzekają na nie coraz bardziej. Trudno dziwić się takiej postawie, skoro koszty rosną naprawdę gwałtownie. Na szczęście są sposoby na tańsze OC – jednym z nich jest wyszukanie najtańszego ubezpieczenia przez Internet.

Polisa droga, ale trzeba ją mieć

Posiadanie i korzystanie z pojazdu kosztuje – nie tylko przez konieczność zasilania paliwem lub prądem, ale również cykliczne przeglądy, naprawy czy wreszcie obowiązek wykupienia OC. To ubezpieczenie obowiązkowe dla każdego auta. Jeśli nie masz ważnej polisy, po spowodowaniu wypadku, a nawet kolizji ponosisz wszystkie koszty napraw i ewentualnych uszczerbków na zdrowiu uczestników. Łatwo obliczyć, że to spore ryzyko.

Poza tym przerwa w ubezpieczeniu samochodu oznacza karę od UFG. To jednorazowy wydatek sięgający kwoty 6300 złotych (w przypadku kierowców ciężarówek, którzy nie posiadają OC ponad 2 tygodnie). Najmniej płacą motocykliści (maksymalnie 700 złotych), ale już właściciele pojazdów osobowych ryzykują kwotą dochodzącą do 4200 złotych. Jeżeli znajdujesz się w naprawdę trudnej sytuacji materialnej, możesz zwrócić się do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego o umorzenie lub obniżenie spłaty. Pamiętaj również, że przerwa w płaceniu OC przekłada się na wycenę ubezpieczenia, lecz firmy nie zawsze zapatrują się na to identycznie. To jeszcze jeden argument na rzecz porównywania polis dostępnych na rynku.

Porównuj i oszczędzaj

Zgodnie z polskim prawem, zakres ubezpieczenia OC zawsze jest identyczny niezależnie od tego, w której firmie się je wykupi. Jedyna różnica kryje się w kosztach. Mimo że na rynku podniesiono ceny solidarnie, nadal rozbieżności mogą sięgać kilkuset złotych. Ma na to wpływ nie tyle odgórna decyzja firmy, ile kryteria, które bierze pod uwagę. Przy ustalaniu indywidualnego kosztu ubezpieczenia OC poszczególne podmioty rozpatrują rozmaite czynniki, dotyczące zarówno parametrów pojazdu, jak i samego kierowcy, jego doświadczenia, planowanego przebiegu, miejsca zamieszkania itd.

Kalkulator OC kalkulator-oc-ac.auto.pl jest narzędziem, dzięki któremu szybko znajdziesz najtańszą polisę, nie tracąc czasu. Jak to możliwe? Po prostu wypełniasz formularz, a internetowy algorytm zestawia podane informacje z wyliczeniami firm ubezpieczeniowych. W ten sposób zyskujesz pewność, że nie przepłacasz. A OC i tak działa przecież zawsze w identycznym zakresie. Skoro więc możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, żal byłoby nie skorzystać. Sprawdź wirtualny kalkulator już teraz, wchodząc na darmową stronę podaną w powyższym linku!

Podziel się: