Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Zaśpiewali w imieniny św. Cecylii

22 listopada członkowie Towarzystwa Śpiewaczego Magnificat z Górki Klasztornej śpiewem uczcili imieniny św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej. Najpierw zaśpiewali w góreckiej bazylice podczas mszy, a potem spotkali się w Walentynowie na spotkaniu integracyjnym w Łososiówce.
Zaśpiewali w imieniny św. Cecylii

W muzycznym spotkaniu chórzystom z Magnificatu towarzyszyli ks. Marcin Jodaniewski MSF oraz burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś. Po toaście lampką szampana i życzeniach wygłoszonych przez gości i dyrygent chóru Ewę Dmochewicz, przy biesiadnym stole potoczyły się wspominki. Chórzyści oglądali film z jubileuszu 10-lecia chóru oraz zdjęcia z tegorocznego wyjazdu do Wilna, który odbył się w ramach projektu „Ze stolicy Krajny do stolicy Litwy – warsztaty chóralne Towarzystwa Śpiewaczego Magnificat z Górki Klasztornej” dofinansowanego przez gminę Łobżenica.

Podczas czerwcowego wyjazdu chórzyści zwiedzili między innymi bazylikę w Gietrzwałdzie, Świętą Lipkę, Wilczy szaniec, bazylikę w Sejnach oraz obejrzeli obraz Matki Boskiej Studziennicznej. Równie bogaty program zwiedzania członkowie chóru zrealizowali w Wilnie. W kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej ks. Marcin Jodaniewski odprawił mszę, podczas której oprawę muzyczną zapewnili chórzyści z Górki Klasztornej. W niedzielę 18 czerwca Magnificat zaśpiewał po raz kolejny. Tym razem chórzyści dali koncert w polskim kościele Św. Ducha w Wilnie.

Wspomnienia z czerwcowego wyjazdu rozgrzały serca chórzystów w to listopadowe święto muzyki na równi z pieśniami, które popłynęły w Łososiówce. Wieczór upłynął na wspólnym śpiewaniu i układaniu planów na kolejne koncerty.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama