Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Łobżenica w RMF FM

To był długi, pełen dobrych emocji dzień, podczas którego łobżeniczanie opowiadali o mieście miłości, w którym bije serce Krajny. 3 lutego Łobżenica była głównym bohaterem programu „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”.
Łobżenica w RMF FM

Zaczęło się niewinnie od anonimowej pani Urszuli, która w zgłoszeniu do programu napisała między innymi, iż gmina Łobżenica to kraina jezior, jazów, i wszystkiego, co związane z naturalnym spływem wód. Później swoje zrobili słuchacze RMF, którzy w internetowym głosowaniu spośród kilku miejscowości wybrali właśnie Łobżenicę. W czwartek informacja o przyjeździe ekipy radiowej dotarła do mieszkańców, a w sobotę od rana łobżeniczanie opowiadali całej Polsce o swojej Łobżenicy.

Pierwsze wejście należało do dziennikarza RMF Mateusza Chłystuna, który z Placu Wolności w imieniu łobżeniczan pozdrowił słuchaczy radia. Później o wieży widokowej opowiedziała Alicja Wenda, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Łobżenicy. Natomiast członkowie Koła Pszczelarzy w Łobżenicy zdradzili, jaka moc kryje się w łobżenickich miodach. O Misterium Męki Pańskiej i Górce Klasztornej mówił z kolei rektor ks. Józef Bobeł. Muzyczną oprawę tego wydarzenia zapewnił chór Magnificat z dyrygentką Ewą Dmochewicz na czele.

Później z Placu Wolności o bogatej historii Łobżenicy, tajnikach wyrabiania krajek i średniowiecznej kuchni opowiedziała szefowa sekcji średniowiecznej „Krajka” Katarzyna Poczewska. Sekcja działa przy Towarzystwie Miłośników Łobżenicy, a jej członkowie zaprezentowali stroje średniowieczne. W kolejnym wejściu o spływach Łobżonką i atrakcjach turystycznych gminy Łobżenica mówili prezes Towarzystwa Miłośników Łobżenicy Zdzisława Bosak-Kawa i prezes stowarzyszenia motocyklistów Krajna Motors Team Piotr Orzeł.

Kolejne wejście należało do kobiet. Z Izby Muzealnej w Gminnym Centrum Kultury w Łobżenicy o kuchni krajeńskiej i wydanej w ubiegłym roku książce kucharskiej „Krajeńskie przysmaki na każdy dzień” opowiadała Grażyna Łosoś, szefowa stowarzyszenia Gminna Rada Kobiet w Łobżenicy. Na okrasę zaśpiewał zespół Błękit Krajny, kierowany przez Dariusza Sobieralskiego. Na zakończenie wizyty RMF FM w Łobżenicy, na antenie posłuchać można było członków Kurkowego Bractwa Strzeleckiego i mieszkańców Łobżenicy.

(m)

 


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama